Tujina

Xeroxov dobiček padel za 11 odstotkov

Hartford, 19. 10. 1999 18.15 1 min branja 0

image (28)

Velikan med proizvajalci kopirnih strojev Xerox je v letošnjem tretjem četrtletju v primerjavi z enakim obdobjem lani zabeležil 11 odstotkov nižji dobiček. Po besedah predstavnikov podjetja krivdo izgube dobička pripisujejo močni konkurenci in težavam pri prestrukturiranju podjetja, ki bodo vplivale na rezultate poslovanja še naslednja tri četrtletja.

Xerox je imel v tretjem četrtletju za 339 milijonov dolarjev prihodkov. V naslednjih treh mesecih naj bi se dobiček v primerjavi z enakim obdobjem lanskega leta znižal še za 20 odstotkov.

Direktor Xeroxa Rick Thoman je prepričan, da je bilo prestrukturiranje podjetja smiselno, čeprav bodo zaradi velikih stroškov opazni vplivi na poslovne rezultate še vso prvo polovico naslednjega leta.

  • ECEshop klime 24ur  01
  • ECEshop klime 24ur  02
  • ECEshop klime 24ur  03
  • ECEshop klime 24ur  04
  • ECEshop klime 24ur  05
  • ECEshop klime 24ur  06
  • ECEshop klime 24ur  07
  • ECEshop klime 24ur  08
ISSN 15813711 © 2025
24ur.com, Vse pravice pridržane
Verzija: 1763