Večernji list danes razkriva ime tega uslužbenca in navaja, da je od leta 2006 do julija 2013 delal kot ataše v Bruslju, a so ga morali zamenjati, saj ni imel ustrezne izobrazbe pa tudi poslov ni kvalitetno opravil. Andrija Raspudić se je znašel na prvem mestu seznama najslabših hrvaških javnih uslužbencev, saj zamuja v službo ali pa predčasno odhaja domov. Svojega dela ne opravi, plači pa se ne želi odpovedati. Nadrejeni so izračunali, da je v povprečju v službi le 26 sekund na dan, za svoje neopravljeno delo pa dobi plačo državnega sekretarja.
V bistvu je plačo dobival do februarja letos, ko so mu delodajalci sporočili, da zaradi neopravljenega dela do plače – vsaj v polnem obsegu – ni več upravičen. Sprožili so celo disciplinski postopek zoper njega. Na ministrstvu so pojasnili, da ga ne morejo odpustiti, ker ga ščiti zakon o javnih uslužbencih.
Raspudić je prepričan, da ni odgovoren, da se na zunanjem ministrstvu zadržuje le nekaj sekund na dan. Krivdo vali na delodajalca, ki mu ni zagotovil ustrezne pisarne, pisalne mize in stola. Zato je prepričan, da so mu februarja nezakonito odvzeli oziroma zmanjšali plačalo. Najel je odvetnika, ki je prepričan, da je ministrstvo naredilo kaznivo dejanje s tem, ko so mu odvzeli plačo.
Sindikat uslužbencev je za hrvaške medije sporočil, da bi Raspudić lahko dobil odpoved delovnega razmerja zaradi neopravljanja svojih delovnih obveznosti. Prav tako pa opozarjajo, da hrvaška zunanja ministrica Vesna Pusić primer tega delavca izrablja, zato da bi lahko vlada spremenila zakon o javnih uslužbencih, ki bi oškodoval kar 64.000 javnih uslužbencev.
KOMENTARJI (116)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.