V Moskvi se je začelo dvodnevno srečanje sedmih najrazvitejših svetovnih držav in Rusije (G8) - slednja letos predseduje temu združenju -, na katerem naj bi finančni ministri osmih držav razpravljali predvsem o visokih cenah nafte, ustavili pa naj bi se tudi pri obrestnih merah, ptičji gripi, alternativni energiji in svetovni gospodarski rasti.
Poleg finančnih ministrov Velike Britanije, Kanade, Francije, Nemčije, Italije, Japonske in ZDA so ruski gostitelji na sobotni delovni zajtrk povabili tudi finančne ministre iz Kitajske, Brazilije, Južne Afrike in Indije, s katerimi naj bi govorili o svetovni trgovini. Na omenjenem delovnem zajtrku bodo sodelovala tudi vodstva Svetovne banke in Mednarodnega denarnega sklada, pa tudi predstavniki EU.
Glavna tema sestanka bo energetski položaj, v luči novih negotovosti na Bližnjem vzhodu, predvsem zaradi iranskega jedrskega programa, na dnevnem redu pa je tudi boj proti nalezljivim boleznim, predvsem preprečevanje pandemije ptičje gripe in ukrepi za preprečitev financiranja teroristov.
Finančni ministri osmerice najmočnejših držav na svetu bodo govorili tudi o krepitvi raziskav za uporabo alternativne energije, med pomembnejšimi temami pa bo tudi (pre)hitra gospodarska rast na Kitajskem. Ta je bila lani kar 9,9-odstotna, s čimer naj bi Kitajska po nekaterih ocenah že postala četrto največje gospodarstvo na svetu.