Samomorilski napadalec se je razstrelil v kraju Erbil, kjer živijo pretežno Kurdi. V eksploziji je umrlo najmanj 60 oseb, okoli 150 pa je ranjenih, so sporočili zdravniki bližnje bolnišnice. Očividci poročajo, da so iz območja, kjer je odjeknila eksplozija, odnesli približno 25 trupel.
Odgovornost za napad je prevzela skrajna iraška skupina Vojska Ansar al Suna. "Ta operacija je bila odgovor na mučenje naših bratov po zaporih ... in odgovor na nezvestobo kurdskih borcev za svobodo, ki se držijo s križarji, in so postali trn v pet Muslimanom," so v izjavi za javnost na neki spletni strani zapisali predstavniki Vojske Ansar al Suna.
Bolnišnice naj bi bile po pričevanjih zdravstvenih virov natrpane z ranjenci. "Precej pacientov je hudo opečenih, med poškodovanimi pa je tudi 10-letni otrok," je povedal zdravnik bolnišnice Al Jumhuri.
Guverner Hadi je sporočil, da so bili tarča samomorilskega napadalca policijski naborniki v tem kurdskem mestu, ki leži 350 kilometrov severno od Bagdada. Samomorilski napadalec, ki je imel pri sebi skrit eksploziv, naj bi se pomešal med policijske nabornike, v času napada pa je bilo pred policijskim naborniškim centrom, ki stoji v središču Erbila, zbranih več deset mladih.
"Tovrstna strahopetna dejanja nas ne bodo prestrašila in ne bodo nas terorizirali," je izjavil Hadi. "Nadaljevali bomo boj proti terorizmu, dokler ga ne bomo izkoreninili," je dodal.
Tudi drugod po Iraku se nadaljuje nasilje, ki je terjalo nove smrtne žrtve. V več napadih, ki so se zgodili v Bagdadu in njegovi okolici, je bilo ubitih najmanj 14 Iračanov, so sporočili iraški varnostni viri. Po podatkih iraškega notranjega ministrstva sta v Bagdadu umrla dva iraška civilista, ko je v trenutku, ko se je mimo peljal ameriški vojaški konvoj eksplodirala bomba. Pri tem je umrl tudi iraški vojak, ki so ga napadli oboroženi neznanci.
Severno od iraške prestolnice pa je v več napadih življenje izgubilo 11 ljudi, med njimi dva iraška vojaka, ki sta umrla v noči na sredo v eksploziji avtomobila bombe na območju Tikrita.
Zajeli Huseinovega nečaka
V Iraku pa naj bi v sredo zajeli nečaka strmoglavljenega iraškega predsednika Sadama Huseina, Ajmena Sabavija, so sporočile iraške sile. Sabavija so prijeli skupaj s skupino upornikov, pri njih pa so zasegli tudi več orožja in eksplozivne naprave, je sporočila iraška vlada. Huseinovega nečaka sicer obtožujejo sodelovanja z uporniki in financiranja uporniških skupin.
Podpora Američanom vojni v Iraku se je sicer znižala na 41 odstotkov, kar je najnižji odstotek podpore med Američani, odkar so z vojaško operacijo pod vodstvom ZDA odstranili z oblasti iraškega diktatorja Sadama Huseina, je pokazala raziskava USA Today/CNN/Gallup. 57 odstotkov od 514 vprašanih je menilo, da iraška vojna ni bila vredna bojevanja, 41 odstotkov pa jih je bilo nasprotnega mnenja.

Poveljnik združenega poveljstva ameriške vojske Richard Myers pa je posvaril, da bi lahko prizadevanja ameriške vojske med operacijami v Iraku povečala tveganje, da bo potrebno več časa za premagovanje drugih konfliktov po svetu. "Dejali smo, da bomo uspešni. Da bomo prevladali. Časovno bo morda trajalo dalj časa in morda bomo morali uporabiti dodatne vire, vendar to ni pomembno, saj bomo na koncu uspešni," je vendarle prepričan Myers.