Svet

Zakaj vse manj ljudi obiskuje cerkve?

Ljubljana, 01. 07. 2025 18.55 1 min branja 1

Cerkev

Za številne verne družine je zdaj prav poseben čas, po cerkvah namreč potekajo prva obhajila, birme in konfirmacije. Ti zakramenti štejejo za duhovna dejanja, ki pomagajo v verskem življenju in vzpostavljajo povezavo z Bogom. A Cerkev se v zadnjih letih ne spopada le s pomanjkanjem duhovnikov, temveč tudi vernikov. V zadnjem desetletju se je število krstov pri nas zmanjšalo za skoraj četrtino. Vse manj je tudi cerkvenih porok. A zakaj verniki odhajajo?

Več videovsebin
  • Iz SVETA: Za četrtino manj vernikov
    05:53
    Iz SVETA: Za četrtino manj vernikov
  • Iz SVETA: Cerkev in mladi
    02:41
    Iz SVETA: Cerkev in mladi
  • ECEshop klime 24ur  01
  • ECEshop klime 24ur  02
  • ECEshop klime 24ur  03
  • ECEshop klime 24ur  04
  • ECEshop klime 24ur  05
  • ECEshop klime 24ur  06
  • ECEshop klime 24ur  07
  • ECEshop klime 24ur  08
KOMENTARJI1

Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.

PetindvajsetUR
01. 08. 2025 09.48
Zato ker Cerkev je firma in nima veze vec z naukom. Da bom pa poslusal farja, ki mi bo se o politiki pamet solil, pa res ne rabim.
ISSN 15813711 © 2025
24ur.com, Vse pravice pridržane
Verzija: 1763