Tujina

Zakonca Clinton prespala v novi hiši

Chappaqua, 06. 01. 2000 09.51 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 1 min

Ameriški predsednik Bill Clinton je sinoči skupaj s soprogo Hillary odpotoval v mestece Chappaqua v zvezni državi New York, kjer sta preteklega septembra kupila 1,7 milijona dolarjev vredno hišo. Predsedniški par je v novem domu prebil prvo skupno noč, še prej pa sta morala sestaviti posteljo in razpakirati osebne predmete in nekaj pohištva, ki je prispelo dan prej.

Župan mesta New York Rudy Giuliani, ki velja za najverjetnejšega protikandidata Hillary Clinton v boju za vstop v zvezni senat, je na novinarski konferenci cinično pozdravil prišleka iz Arkansasa. ''Seveda sem vesel, da se selijo k nam vsemogoči prišleki, tudi iz Arkansasa,'' je dejal Giuliani in nakazal, da med morebitno kampanjo Hillary ne bo pustil pozabiti, da ne prihaja iz New Yorka, ampak je ''pritepenka''. Newyorški mediji že ugibajo, da je Clinton pripotoval v New York samo zato, da bi zavrnil govorice o prepirih v družini in nameravani ločitvi po koncu njegovega mandata oziroma njeni izvolitvi v senat.

Hillary Clinton bo odslej večino časa preživela v sploh prvem družinskem domu, predsednik pa se bo vrnil v Washington, saj ga čaka nadaljnje posredovanje med izraelskimi in sirskimi pogajalci v Shepherdstownu. V New York se bo Clinton po besedah tiskovnega predstavnika Bele hiše Joeja Lockarta odpravljal, ko bo imel čas in pa za praznike.

  • SESALNIK LISTJA
  • ŽAGA
  • PEČ ZA PICO
  • REGAL
  • PANELI
  • BAZEN
  • KOPALNIŠKO POHIŠTVO
  • RADIATOR
  • RAZVLAŽILNIK
  • PEČ
  • VIJAČNIK
  • BAGER
  • ZBIRALEC LISTOV