Svet

Miroslav Moravec zaradi ugrabitve toži državo in zahteva 45.500 evrov

Ljubljana, 02. 10. 2020 18.21 1 min branja 0

Ugrabitev v Beli krajini

80-letni Miroslav Moravec, ki so ga maja 2019 ugrabili migranti in ga zvezanega kar šest ur vozili naokoli, je zoper državo vložil tožbo in zahteva 45.500 evrov odškodnine, saj da je opustila dolžno ravnanje in ni poskrbela, da bi bila policija na meji. Z njim v prtljažniku so se namreč kar dvakrat peljali čez hrvaško-slovensko mejo, a Moravec trdi, da policije ni bilo nikjer. Dva od treh migrantov, ki sta sodelovala pri ugrabitvi, so celo predčasno izpustili iz zapora in naj bi bila zdaj v Centru za tujce v Postojni.

  • ECEshop klime 24ur  01
  • ECEshop klime 24ur  02
  • ECEshop klime 24ur  03
  • ECEshop klime 24ur  04
  • ECEshop klime 24ur  05
  • ECEshop klime 24ur  06
  • ECEshop klime 24ur  07
  • ECEshop klime 24ur  08
KOMENTARJI0

Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.

ISSN 15813711 © 2025
24ur.com, Vse pravice pridržane
Verzija: 1763