Tujina

Zasegli tono kokaina

Lima, 16. 04. 2005 00.00 1 min branja 0

V Limi so zasegli več kot tono kokaina (Foto: Reuters)

Policisti so v perujski prestolnici zasegli več kot tono kokaina, namenjenega za prodajo v Združenih državah. Vrednosti zaseženega plena niso sporočili.

V Limi so zasegli več kot tono kokaina (Foto: Reuters)
V Limi so zasegli več kot tono kokaina (Foto: Reuters)
FOTO: POP TV

Policisti so kokain odkrili v prostorih neke perujske družbe, ki se ukvarja s prodajo rib, in aretirali deset osumljencev. Ti naj bi mamila v Združene države pošiljali skrite med tovorom zmrznjenih lignjev. Med aretiranimi je tudi 74-letni lastnik podjetja.

Oblasti v Limi podrobnosti o akciji niso sporočili, prav tako pa niso povedali, kakšno ceno bi zaseženo mamilo doseglo na trgu.

Peru je za Kolumbijo drugi največji izvoznik kokaina. Največ ga preko Mehike izvozijo v Združene države Amerike.

  • ECEshop klime 24ur  01
  • ECEshop klime 24ur  02
  • ECEshop klime 24ur  03
  • ECEshop klime 24ur  04
  • ECEshop klime 24ur  05
  • ECEshop klime 24ur  06
  • ECEshop klime 24ur  07
  • ECEshop klime 24ur  08
ISSN 15813711 © 2025
24ur.com, Vse pravice pridržane
Verzija: 1763