"Sirija naj odpravi terorizem na svojem ozemlju," je dejal Negroponte, ki je kot predstavnik ZDA še enkrat zadržal obsodbo izraelskih politik v najvišjem organu svetovne organizacije. Negroponte tudi ne bo sklical nove seje Varnostnega sveta, ki so jo nekateri zahtevali za danes, na dan največjega judovskega praznika jom kipur, ne glede na to, da je Sirija članica Varnostnega sveta. Večina članov sveta in drugih govornikov, je obsodila izraelski napad in ga označila za kršitev ustanovne listine OZN ter mednarodnega prava. Precej držav je obenem obsodilo tudi sobotni teroristični napad v Haifi, odgovornost zanj pa je prevzela organizacija Islamski džihad.
Negroponte po seji sicer ni neposredno dejal, da ZDA ne bodo podprle sirskega predloga resolucije, vendar pa je dejal, da se mu zdi neverjetno, da v njej ni obsodbe napada v Haifi. V svojem govoru ni obsodil izraelskega dejanja, je pa opozoril Sirijo, da je na napačni strani vojne proti terorizmu. Kljub sirski zahtevi, da o predlogu resolucije, ki bi obsodila napad nanjo, glasujejo takoj, je Negroponte to zavrnil in dejal, da se mora Varnostni svet najprej o tem posvetovati s prestolnicami. Obe strani je pozval naj se vzdržita ustvarjanja napetosti in dejal, da bi bilo v interesu miru na Bližnjem vzhodu, če bi Sirija prenehala ščititi teroriste.
Sirski veleposlanik Fajsal Mekdad je izraelsko dejanje označil za odkrito vojaško agresijo, povračilnih ukrepov pa ni napovedal, saj se zaveda, da je njegova država vojaško šibkejša od Izraela, poleg tega pa ima na vzhodni meji ameriško vojsko. Mekdad je dejal, da izraelski napad ni zahteval smrtnih žrtev, kljub temu pa je šlo za teroristično dejanje. Izraelski veleposlanik Dan Gillerman pa je sirsko zahtevo po resoluciji označil, da je to isto, kot če bi talibani po 11. septembru 2001 zahtevali podobno. Gillerman je takoj po svojem nastopu zapustil prostore Varnostnega sveta.
Britanski veleposlanik Emyr Jones Parry je obsodil teroristične napade v Haifi, izraelsko dejanje pa označil za nesprejemljivo. Izrazil je sicer razumevanje nad njihovo jezo, vendar opozoril, da teroristični napadi ne smejo voditi v dejanja, ki spodkopavajo mirovni proces. Francoski veleposlanik Jean Marc de La Sabliere je obsodil terorizem, izraelsko dejanje pa označil za nesprejemljivo kršitev mednarodnega prava. Celo ena najtrdnejših zaveznic ZDA v varnostnem svetu Španija meni, da je bil napad na Sirijo jasna kršitev mednarodnega prava, kar je potrdil veleposlanik Inocencio Arias.
Pakistanski veleposlanik Munir Akram je dejal, da Izrael skuša izkoristiti vojno proti terorizmu in pozval naj obsodijo agresijo proti Siriji. "Na posamična teroristična dejanja se ne sme odgovarjati z državnim terorizmom," je dejal Akram. Veleposlaniki arabskih držav so govorili o upravičenem palestinskem boju za osvoboditev in po vrsti obsojali agresijo na Sirijo. Veleposlaniki afriških držav so bili podobno neusmiljeni do Jeruzalema, nekateri pa so skušali najti srednjo pot. Nemški veleposlanik Gunter Pleuger je pozival k napredku pri izvajanju mirovnega načrta Bližnjevzhodne četverice. Generalni sekretar OZN Kofi Annan pa je že v soboto obsodil teroristični napad v Haifi, v nedeljo pa tudi izraelski napad na Sirijo.
Bela hiša o napadu na Sirijo molči
Ameriški predsednik George Bush je v nedeljo govoril po telefonu z izraelskim premierom Arielom Šaronom, kateremu je izrazil globoko sožalje zaradi žrtev napada v Haifi. Iz uradnega Washingtona ni prišla obsodba izraelskega napada, prišlo pa je opozorilo Siriji, da preneha ščititi teroriste in se jasno ograditi od vseh tistih, ki načrtujejo in usmerjajo teroristične napade z njenega ozemlja.
Demokratski senator Joe Lieberman je sicer pohvalil napad na Sirijo in ga primerjal z ameriškim napadom na Afganistan po 11. septembru 2001.