
Ameriški svetovalec za nacionalno varnost Stephen Hadley je dejal, da bo ameriška administracija prisiljena v protiukrepe, če bo Severna Koreja izvedla poskus z jedrsko bombo, vendar ni šel v podrobnosti. Ameriške obveščevalne službe že nekaj časa ugibajo o tem, da naj bi se Pjongjang pripravljal na jedrski test, vendar pa je Hadley vnovič opozoril, da je severnokorejske namere težko predvideti.
Hadley sicer ni neposredno grozil, ampak je glede možnih protiukrepov navajal mnenje Japonske, da bi bila v primeru severnokorejskega jedrskega poskusa prisiljena zadevo poslati pred Varnostni svet ZN, kjer bi razpravljali o sankcijah. To pa bo mogoče samo ob sodelovanju stalne članice VS s pravico do veta, Kitajske, ki doslej ni kazala volje za kaznovanje Pjongjanga.
New York Times: ZDA se zadržujejo
New York Times ob tem poroča, da se ameriški voditelji vzdržujejo postavljanja jasne meje, prek katere Severna Koreja ne bi smela nekaznovano stopiti, ker bi Pjongjanjg to najverjetneje vzel kot izziv in mejo prestopil. Hadley je ocenil, da naj bi imela Severna Koreja že od dve do šest jedrskih bomb, čeprav se ocene o tem med različnimi ameriškimi obveščevalnimi agencijami razlikujejo.
Severna in Južna Koreja obnovili pogovore
Skoraj deset mesecev po prekinitvi dialoga sta Južna in Severna Koreja ponovno začeli pogovore o izboljšanju odnosov. Dva dni trajajoče srečanje poteka v severnokorejskem mestu Kaesong. Ob začetku pogovorov je namestnik južnokorejskega obrambnega ministra Re Bong Jo izrazil upanje, da se bodo odnosi med Korejama nadaljnje razvijali.
Tričlanska južnokorejska delegacija naj bi se s severnokorejsko delegacijo pogovarjala o obnovitvi rednega dialoga med državama, pa tudi o pomoči z gnojili, za katero je zaprosila Severna Koreja. Južna Koreja je že pred začetkom dialoga napovedala, da bo te pogovore izkoristila tudi za to, da bi Severno Korejo spodbudila k vrnitvi k šeststranskim pogovorom o njenem jedrskem programu.