
Ameriški veleposlaništvi v glavnih mestih Finske in Latvije, Helsinkih in Rigi, sta pozvali Američane, ki se trenutno nahajajo v skandinavskih ali baltskih državah, naj bodo še posebej previdni tam, kjer je veliko ljudi, na primer v nakupovalnih centrih ali na železniških postajah. Natančnejšega razloga za svarilo pred terorističnimi napadi niso navedli.
Severnoevropske države zaskrbljene
Premieri petih severnoevropskih držav, ki so se danes sešli na vrhu Nordijskega sveta v švedski prestolnici Stockholm, so izrazili zaskrbljenost nad svarili ZDA o možnih terorističnih napadih v skandinavskih in baltskih državah. Obenem so švedski, norveški, danski, finski in islandski premier na skupni novinarski konferenci zatrdili, da je za varnost njihovih držav poskrbljeno.
Edina severnoevropska država, ki je zaprla veleposlaništvo v Rigi, je bila Norveška. Kot je pojasnil norveški premier Kjell Magne Bondevik, so se za ta korak odločili na podlagi nekaterih informacij obveščevalnih služb. Sicer je zunanje ministrstvo v Oslu sporočilo, da ta poteza Norveške ni povezana z ameriškimi svarili, res pa je, da je norveškemu veleposlaništvu grozila skrajna islamska skupina.
Finski premier Matti Vanhanen je dejal, da je Finska v stiku z ostalimi severnoevropskimi državami, grožnje pa je vzela resno. Predstavniki finske policije so pred tem povedali, da nimajo podatkov o povečani možnosti terorističnih napadov.