Predstavniki treh plemen, ki so zasedla Kandahar, se nikakor ne uspejo dogovoriti, kdo bo imel v mestu oblast. Rivalstva med plemeni so stara in globoka, zato poznavalci opozarjajo na nevarnost oboroženega spopada, doslej prevladujoč način reševanja sporov. Rešitev bodo poskušali poiskati na tradicionalnem svetu starešin, šuri. Predsednik prihodnje začasne vlade Hamid Karzaj pa je napovedal, da bo oblast nad mestom prevzela posebna plemenska komisija.
Rumsfeld: Vojna ni končana

Ameriški obrambni minister Donald Rumsfeld medtem pa opozarja, da vojna, ki jo ZDA vodijo v Afganistanu, kljub padcu Kandaharja še ni končana, saj je položaj v državi še vedno zelo napet. Kot je še dejal Rumsfeld, je spor prerasel v novo fazo, ki jo otežujejo ponovna oživitev plemenskih vprašanj, človekoljubna kriza in bolj intenzivno iskanje Osame bin Ladna. Po njegovih besedah so razmere v Kandaharju kaotične in nejasne ter podobne "dogajanju na Divjem zahodu".
Obenem se nadaljuje iskanje Osame bin Ladna, ameriška letala pa so ponovno bombardirala gorato območje Tora Bore na vzhodu Afganistana, kjer naj bi se bin Laden domnevno skrival. Na gori Melava na območju Tore Bore se obstreljujejo tudi tuji borci, privrženci bin Ladna, in lokalne afganistanske sile.
ZDA odpirajo veleposlaništvo v Kabulu

ZDA želijo v Kabulu čimprej odpreti diplomatsko misijo, z delom naj bi začeli še preden bo začela delovati prehodna afganistanska vlada 22. decembra, je sporočilo ameriško zunanje ministrstvo. Posebni ameriški odposlanec za stike z afganistanskimi protitalibanskimi strankami James Dobbins namerava tako že prihodnji teden odpotovati v Kabul. Kmalu zatem mu bo sledila skupina za odstranjevanje min, ki bo počistila območje nekdanjega veleposlaništva, je v Washingtonu povedal Dobbins. Zadnji ameriški diplomati so se namreč iz Kabula umaknili leta 1989.