Tujina

27-letni Slovenec razgrajal v hrvaškem lokalu, policistom grozil s smrtjo

Mali Lošinj, 22. 06. 2026 07.30 pred 12 urami 1 min branja 45

Hrvaška policija

Pijan in pod vplivom kokaina je 27-letni Slovenec na Malem Lošinju v enem od tamkajšnjih lokalov razgrajal, razbijal kozarce in grozil zaposlenemu, po posredovanju policije pa je storil še vrsto drugih kaznivih dejanj. Med drugim je z razgrajanjem nadaljeval tudi na policijski postaji, policiste je žalil ter jim grozil s smrtjo.

27-letni Slovenec je bil na Hrvaškem obtožen več kršitev javnega reda in miru ter več kaznivih dejanj, med katerimi so tudi grožnje uradni osebi in poškodovanje tuje lastnine, poroča Net.hr.

Pod vplivom alkohola in kokaina je v noči s sobote na nedeljo začel v enem od gostinskih lokalov na Malem Lošinju. Moški je po navedbah policije motil goste, razbijal kozarce in grozil zaposlenemu, zaradi česar je na kraju posredovala policija.

Hrvaški policisti so Slovenca aretirali in ga prepeljali na policijsko postajo, kjer pa je z razgrajanjem nadaljeval. V prostoru za pridržanje se je tako še naprej agresivno obnašal, poškodoval inventar policije, prisotnim policistom pa je izrekel več žaljivk in jim grozil s smrtjo.

Policisti so ugotovili, da je imel 27-letnik v telesu 1,65 promila alkohola, test na droge pa je pokazal tudi prisotnost kokaina.

Po končani kriminalistični preiskavi so osumljenca v soboto zvečer predali nadzorniku pripora Policijske uprave Primorsko-goranska na Reki, zoper njega pa so vložili ovadbo na pristojno državno tožilstvo in sodišče. Obtožen je več kršitev javnega reda in miru ter kaznivih dejanj grožnje uradni osebi in poškodovanja tuje lastnine.

Policija je sporočila, da so ga v nedeljo, potem ko so ga pripeljali na sodišče, izpustili pod določenimi previdnostnimi ukrepi.

'Mediji ne pripadajo politikom': množice na ulicah podprle javne medije

Katastrofalna prenova: Trump krivi vandale in napoveduje popravilo

KOMENTARJI45

Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.

janez horvat
22. 06. 2026 14.02
so mu jih prej vsaj naložili?
2fast4
22. 06. 2026 13.58
Se en kateri misli da je hrabri misek in se svet vrti okoli njega. Tipicna bu ala, kateremu se vsi izogibajo...
hypnosis
22. 06. 2026 13.52
Včasih bi take direktno z ribiškimi čolni vozli na goli otok...
don_ludvik
22. 06. 2026 13.09
Včasih so takega miličniki prebunkali
travc
22. 06. 2026 12.27
Kako bo šele razgrajal ko bo dobil račun.
štajerc65
22. 06. 2026 12.24
No im potem se čudimo zakaj je Slovenec ob 3 zjutraj v konfliktu z domačini Poreča.
športnik66
22. 06. 2026 12.12
Taki posamezniki celi Sloveniji sramoto naredijo. Naj mu prepovedo vstop na Hrvaško za 10 let in kazen 10.000 € naj plača. Da si bo zapomnil, kdaj se je fiksal in razgrajal.
junij66
22. 06. 2026 11.17
100% volilec svobode in golobizma. Nenormalno obnašanje. Seveda pod vplivom drog
robinhud
22. 06. 2026 11.28
samo za sds se dokazano z video posnetkom ve da ste snifarji
robinhud
22. 06. 2026 11.33
pa za koga dobavlja brez(vez)nik cocobanane od rastota?
2mt8
22. 06. 2026 10.52
Ni bil Slovenec, imel pa je Slovensko državljanstvo, kar za balkance res ni problem. Večinoma imajo dvojno ali celo trojno državljanstvo...(BiH, Srbija, Rusija in seveda Slovenija)
robinhud
22. 06. 2026 10.54
zelo daleč vidiš !vidiš celo to da ni slovenec ! ne vidiš pa da je po obnašanju skrajni desničar kot ti!
janimir
22. 06. 2026 10.57
Nepismen si.
športnik66
22. 06. 2026 12.14
Balkanci se ne fiksajo. To je v domeni čistokrvnih Slovencev. Balkanci gredo na pivo ali pa rakijo, Slovenci pa rabijo drogo-sploh ta mladi, mamini sinovi in hčere. Obup!
robinhud
22. 06. 2026 10.45
če se na hr v gostilni,kavarni,bifeju,trgovini,....kregajo je na eni strani skoraj vedno slovenec/ ka !
robinhud
22. 06. 2026 10.43
nekateri slovenčki so tako naduti da si v tujini dovolijo početi čisto vse in potem zahtevajo da se domačini spoštljivo obnašajo do njih !
Nobody75
22. 06. 2026 10.35
Verjetno je bil dečko kar konkreten ali pa podkovan v kakšnih veščinah. Če bi bil en navaden smrtnik bi bil polomljen. S palicami 5 na enega.
robinhud
22. 06. 2026 10.47
srečo je imel da domačini le niso tako divji kot se jih prikazuje v sloveniji!
športnik66
22. 06. 2026 12.16
V Umagu, Poreču, Puli,...bi jih zagotovo fasal. Na Lošinju je manj domačinov in so bolj miroljubni.
Svarog
22. 06. 2026 10.30
Pol pa jim hrvaški mladci naredijo kiropraktiko na ulici, pa policijo kličejo in jokajo. Nikoli in nikdar nisem imel težav nikjer v nobeni državi bivše juge. 99% je odnos pozitiven. Res pa je da južneje ko greš, bolj prijazni so.
jugatneme
22. 06. 2026 10.27
Nekdaj, v enem drugem sistemu so v nekaterih državah ljudje morali prvo zaprositi za dovoljenje za pot v tujino. Raznim magnetom za težave (po domače bukselnom) dovoljenja seveda niso dala, da taki težavni osebki svoje države nebi sramotili po svetu.
kameni
22. 06. 2026 16.23
daj ne nabiji
jugatneme
22. 06. 2026 20.02
KAMENI aha, član se je sam oglasil, pejd kamen nabijat
Panter 63
22. 06. 2026 10.20
A ni to zanimivo? Kdaj Slovenciljni dela probleme na Hrvaškem, 20 komentarjev, kdaj pa ga nalomijo pa 200. Nazzi elita pride z mišje luknje in brez razloga žali in podpira sovraštvo. Anonimno.
jugatneme
22. 06. 2026 10.15
Take tiče je samo za zapret v kamnolom ali rudnik z lopato in krampom.
jugatneme
22. 06. 2026 10.16
....na 30 dni prevzgoje!
veneti
22. 06. 2026 10.01
Ne vem a se mi zdi da ste 5 krat napisali SLOVENEC. HEHEH Pojdite raje članke pisati o bogi deklici iz gaze.
Odrešenik666
22. 06. 2026 09.52
Ze pri nas na obali je grdo videt kaj vse se poleti iz celine dol privlece. Nalomit to neolikano Slo rovtarijo.
Panter 63
22. 06. 2026 09.37
Briše se 100/h. Včeraj bil članek o incidentu v Rovinju. Cca 200 komentarjev. Žalitve na račun Hrvatov se niso brisale. Mene zdaj pobrisal pa sem v kratkem, napisal, da tega niso pretepli ne glede da je bilo precej razlogov.
Un71
22. 06. 2026 10.29
Ah ne sekiraj se zaradi 24ur cenzurnih cvetoberov, samo sebi škodo delaš:)
Panter 63
22. 06. 2026 09.32
Toliko o tem da v Hrvaški pretepajo Slovence. Nedolžne, lepo se obnašajo, kje bi oni kaj naredili. Če je kdo tega nalomil so ga policaji. Če pa bi ga kdo drugi bi pa brali kako Slovenci niso varni na Hrvaškem, pretepajo jo jih brez razloga in tako naprej. Vceraj je bil članek kako so dobili dva v Poreču. Mislim pa da so tudi iskali da bi dobili po buči.
ISSN 15813711 © 2025
24ur.com, Vse pravice pridržane
Verzija: 1763