Maja Oven, podpredsednica Kolesarskega društva Rog iz Slovenije, je nedavno na Facebooku kritizirala visoke cene v gostinskih obratih v mestu Hvar.
"Hvar danes ob 18.30. V barih ni gneče, kot je to vsako leto običajno ob tem času. Ne spomnim se, da bi kdaj plačal 8,5 evra za pivo," je Ovnova zapisala na Facebooku in objavi priložil ducat fotografij.
"Špageti bolonjez na ceniku ene od 45 restavracij v mestu – 29 evrov! Juha dneva 11 evrov! Sladica 12 evrov. Ne vem, ampak to se mi ne zdi normalno. In povsod hočejo, da plačujemo z gotovino, v večini ne dobiš računa. Če si že bil na Hvaru, ti letos ni treba. Če še nisi, počakaj leto ali dve, da se stvari vrnejo v normalno stanje," je zapisala .
Njena reakcija je sprožila plaz komentarjev. Medtem ko se nekateri strinjajo, da je Hrvaška postala predraga, drugi menijo, da ni in da so to normalne in pričakovane cene.
"Še vedno so normalni okoli Zadra, zato smo tukaj že nekaj let zapored. Veliko pivo na plaži stane 3,50 €, hrana je normalna 12–20 €," piše v komentarju.
"Dokler bodo ovce, ne bo pomanjkanja volne," piše v eni od objav na Facebooku, druga pa zagovarja trenutne cene: "Ne razumem. Kaj je problem? Ocvrt zrezek in krompirjeva solata v Berlinu staneta tudi 29 evrov. In pivo je 9 evrov. Na terasi zanikrnega puba, ob dvosmerni avtocesti, kjer se dušiš v smogu. Zakaj bi moral biti Hvar po vašem mnenju cenejši?"
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.