Kitajska legenda o Opičjem kralju je na Kitajskem primerljiva s priljubljenostjo Grimmovih pravljic na Zahodu. Obuja domišljijo številnih otrok, po njem so posneli tudi več filmov in televizijskih oddaj.
Na omrežju Douyin, cenzurirani kitajski različici TikToka, se je pojavil oglas za delo Opičjega kralja. Izbran kandidati si bo moral nadeti opičjo masko in kostum ter se zakopati v jamo pod goro. Med glavnimi nalogami je sprejemanje prigrizkov, kot so jabolka, instant rezanci in banane, ki jih k 'opici' dajejo turisti, predvsem otroci.
"Akademskih zahtev ni. Glavne zahteve so strast do lika, talent za igranje in sposobnost biti živahen, vesel, dostopen za interakcijo s turisti," je za Shangyou News povedal vodja turistične znamenitosti.
Trenutno delo Opičjega kralja opravljata že dva zaposlena, iščejo še tretjega člana, za katerega bo lepo poskrbljeno, saj so v jamo namestili tudi električni grelec za primer hudega mraza, poroča CNN.
Zgodba Opičjega kralja
Opica, ki se je rodila iz kamna, je pridobila nadnaravne moči in je bojevnik, ki vihti zlato čarobno palico. Naokoli potuje na oblakih, ob tem pa spremlja svetega meniha Tanga Sanzanga na 'Potovanju na Zahod'.
Potovanje se začne na Wuzhishan ali "gori petih prstov", kjer so Opičjega kralja ujeli bogovi, jezni zaradi njegove mladostne arogance. Tang ga osvobodi in par se poda na pustolovščino.
KOMENTARJI (25)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.