
Odločilni glas za potrditev predloga v 100-članskem senatu je prispeval podpredsednik ZDA JD Vance, potem ko je polovica senatorjev glasovala za, polovica pa proti.
Nestrankarski kongresni proračunski urad ocenjuje, da bo senatni predlog v naslednjih desetih letih povečal proračunski primanjkljaj za 3300 milijard dolarjev (2800 milijard evrov).

Ob tem naj bi skoraj 12 milijonov ljudi ostalo brez zdravstvenega zavarovanja, ki ga zagotavlja zvezni program za revne in invalide medicaid, saj naj bi s prihranki s tega naslova pokrili davčne olajšave za podjetja in premožne Američane.
Demokrati so predlogu nasprotovali predvsem iz tega razloga, kritičen pa je bil tudi nekdanji zaveznik predsednika Donalda Trumpa, milijarder in podjetnik Elon Musk, ki je Trumpov "veliki in čudoviti zakon" kritiziral zaradi povečanja proračunskega primanjkljaja.
Napovedal je, da bo na kongresnih volitvah 2026 zagotovil denar republikanskim kandidatom, ki bodo glasovali proti. Trump je potem danes napovedal ukinitev subvencij Muskovim podjetjem in celo omenil možnost deportacije milijarderja, rojenega v Južni Afriki.
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.