Tujina

Berlusconija po okužbi s koronavirusom prepeljali v bolnišnico

Rim, 04. 09. 2020 09.28 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 2 min

Nekdanjega italijanskega premierja Silvia Berlusconija, ki je okužen z novim koronavirusom, so v četrtek zvečer preventivno prepeljali v bolnišnico v Milanu, so sporočili njegovi sodelavci. Njegovo zdravstveno stanje sicer ni zaskrbljujoče. Na Novi Zelandiji pa je covid-19 terjal prvo smrtno žrtev po več kot treh mesecih. Umrl je moški v petdesetih letih, ki je spadal v skupek okuženih drugega vala epidemije, ki se je minuli mesec po 102 dneh brez prenosa virusa znotraj skupnosti pojavil v prestolnici države, Aucklandu.

Italijanski mediji poročajo, da so nekdanjega italijanskega premierja Silva Berlusconija po okužbi s koronavirusom prepeljali  v bolnišnico. "Predsednik Berlusconi je bil iz preventivnih razlogov hospitaliziran v bolnišnici San Raffaele v Milanu, potem ko so se pri njem pojavili določeni simptomi. Njegova klinična slika ni zaskrbljujoča," so zapisali sodelavci medijskega mogotca. Ta bo konec meseca dopolnil 84 let.

Kot so v četrtek poročali italijanski mediji, so bili na testiranjih na novi koronavirus pozitivni tudi njegova partnerica, 30-letna Marta Fascina, ter dva od njegovih petih otrok, 31-letni Luigi in 36-letna Eleonora. 

Silvio Berlusconi
Silvio Berlusconi FOTO: AP

Na Novi Zelandiji prva smrtna žrtev covida-19 po treh mesecih
Na Novi Zelandiji je danes covid-19 terjal prvo smrtno žrtev po več kot treh mesecih. Umrl je moški v petdesetih letih, ki je spadal v skupek okuženih drugega vala epidemije, ki se je minuli mesec po 102 dneh brez prenosa virusa znotraj skupnosti pojavil v prestolnici države, Aucklandu.

Z novim umrlim zaradi koronavirusne bolezni 19 se je skupno število smrtnih žrtev v državi povzpelo na 23. Pred tem je zadnji človek v povezavi s covidom-19 umrl 24. maja.

"Priznavam zaskrbljenost, ki jo glede današnje novice lahko občutijo Novozelandci, tako v širši skupnosti kot v družini in med svojci, ki žalujejo," je sporočil visoki predstavnik zdravstvenih oblasti v državi Ashley Bloomfield. Novica po njegovih besedah izpostavlja, kako pomembno je, da v boju proti covidu-19 ohranijo previdnost.

Jacinta Ardern
Jacinta Ardern FOTO: AP

Skupek okužb v Aucklandu se je 11. avgusta začel v štiričlanski družini in se je odtlej razširil na 152 ljudi, vključno s tremi novimi, pri katerih so okužbo potrdili danes. Ustavitev širjenja okužb se je izkazala za trd oreh, kljub več kot dvotedenski karanteni za Auckland, ki se je zaključila v nedeljo.

Čeprav prebivalci prestolnice ta teden že lahko zapuščajo domove, je vlada v mestu z 1,5 milijona prebivalcev omejila družabna srečanja, ki niso povezana s šolo, na deset ljudi. Zaščitne maske pa so obvezne v javnem prevozu po vsej državi.

UI Vsebina ustvarjena brez generativne umetne inteligence.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11

KOMENTARJI (10)

Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.

kojnusar
04. 09. 2020 16.34
+1
bunga rubi silvjo.
morfo
04. 09. 2020 16.33
+2
Nisem vedel da ta virus napada tudi plastiko. Mogoče bi lahko z njim očistili svetovna morja.
hotchilipoper
04. 09. 2020 16.30
+2
Naš pes ima tudi korono
devlon
04. 09. 2020 15.59
+2
Plasticna spaka
tornadotex
04. 09. 2020 15.52
+4
Svojo party bunga bunga je odplesov...ni mu več pomoči...
cocištain
04. 09. 2020 15.44
+4
ce on ne umre se pravi da virus ni smrtonosen
mbtukaj
04. 09. 2020 15.26
+3
mojcd
04. 09. 2020 15.24
+6
Ce mas denar si preventiva, ce nimas si samoizoliran visek
DR.Fejsbuk
04. 09. 2020 13.56
+1
Slaba novica za marto
jarti?
04. 09. 2020 11.12
+0