Tujina

Bo olivno olje še dražje, bo postalo luksuzna dobrina?

Madrid/Atene, 15. 12. 2023 06.00 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 1 min

Najprej je pridelovalcem zadala udarec narava, zaradi suše je letina slaba, zdaj pa so odlično priložnost za zaslužek zavohali še tatovi. Kraje so vse pogostejše in predrznejše. V Španiji, ki je največja pridelovalka oljčnega olja v Evropi, so v začetku septembra tatovi samo v eni noči ukradli 50 tisoč litrov ekstra deviškega oljčnega olja in s tem zaslužili več kot pol milijona evrov. Zdaj svoja skladišča stražijo še grški pridelovalci na jugozahodu države, saj jim izginja na tone oliv.

  • Komplet za igrivo učenje
  • Šolski koledar
  • Šolski nahrbtnik
  • Beležka s puhastim videzom / Svinčnik s čopki
  • Šolska peresnica
  • Šolska torba
  • Namizna svetilka
  • Pisala z gelom
  • Vodene barvice
  • Zvezek A4
  • Otroška budilka
  • Izbor čopičev
  • Peresnica
  • Otroški nahrbtnik
  • Šestilo / komplet za geometrijo
KOMENTARJI (7)

Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.

vvvilice
15. 12. 2023 14.03
+3
podražilo se je vse, navadno olje, maslo, bučno olje, ... edino košarica se je pocenila
SEJBOBOL
15. 12. 2023 08.28
+5
In jih ne najdejo jajjajaajajaj ....
Martinović
15. 12. 2023 08.17
+4
coopy-paste je prepovedana beseda 😂😁😁
Artechh
15. 12. 2023 08.25
+1
Seveda da je. Pa se kakšna druga enako žaljiva tudi.
Martinović
15. 12. 2023 08.58
+1
Martinović
15. 12. 2023 08.17
+6
Lahko bi Tisi kdo povedal, da noben slovenski proizvajalec oljčnemu olju ne reče olivno olje. Tako, da mislim, da je tole bolj članek iz tujih virov, ki nima nič skupnega s situacijo pri nas.
Artechh
15. 12. 2023 08.01
+8
Olivno se proti soncnicnemu sploh ni zares podražilo... Ena redkih stvari, novinar pa samo da s klika in ustvarja stres