Tujina

Cena kvadratnega metra presegla 15.000 evrov, najdražje stanovanje 1,8 milijona

Beograd, 09. 05. 2026 10.27 1 min branja 26

Cene nepremičnin

Vrednost nepremičninskega trga v Srbiji je lani znašala rekordnih 8,1 milijarde evrov. Najdražje stanovanje so prodali za 1,8 milijona evrov v Beogradu, najdražji garažni prostor pa za 66.000 evrov. Najvišja cena kvadratnega metra stanovanja je presegla 15.000 evrov, so pokazali novi podatki srbskega državnega geodetskega zavoda (RGZ).

Najdražje stanovanje je bilo prodano v soseski Beograd na vodi, najvišja cena kvadratnega metra pa je v beograjski občini Savski venac znašala 15.298 evrov. V tej občini stoji tudi najdražja hiša, ki so jo prodali za 3,8 milijona evrov.

Povprečna cena stanovanja v Srbiji je lani znašala 89.977 evrov, povprečna cena hiše pa 38.530 evrov.

Najvišjo ceno za kvadratni meter poslovnega prostora so medtem dosegli v beograjski občini Stari grad, in sicer 8974 evrov, najdražji poslovni prostor pa je bil prodan za 2,8 milijona evrov. Kupec je za najdražje kmetijsko zemljišče v Srbiji na območju vojvodinske občine Šid odštel 5,9 milijona evrov, je še pokazalo letno poročilo RGZ.

Vrednost nepremičninskega trga v Srbiji je leta 2025 znašala 8,1 milijarde evrov, kar je 8,6 odstotka več kot leta 2024. Število kupoprodajnih pogodb je doseglo 129.185, kar predstavlja 1,8-odstotno medletno rast.

Največji del skupne vrednosti prometa na nepremičninskem trgu predstavljajo stanovanja, in sicer 4,8 milijarde evrov oziroma 60 odstotkov celotnega prometa. Za nakup hiš so kupci lani namenili 655,5 milijona evrov oziroma 8,1 odstotka, preostalo pa predstavljajo stavbna in kmetijska zemljišča ter poslovni prostori.

  • ECEshop klime 24ur  01
  • ECEshop klime 24ur  02
  • ECEshop klime 24ur  03
  • ECEshop klime 24ur  04
  • ECEshop klime 24ur  05
  • ECEshop klime 24ur  06
  • ECEshop klime 24ur  07
  • ECEshop klime 24ur  08
KOMENTARJI26

Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.

Veščec
09. 05. 2026 15.03
a so že v EU-ju?pa to
jugatneme
10. 05. 2026 09.49
So, oziroma vedno več jih je, zato je jug Srbije vse bolj prazen....eden tam je enkrat rekel, še "temni z zlatimi zobmi" zapuščajo to zemljo...
Amenhotep
09. 05. 2026 13.52
Luksuzne nepremičnine se ne ocenjujejo na m2, ampak na celoto.
jugatneme
09. 05. 2026 13.27
Ne nasedati, ni vse enako, Beograd je veliko mesto, center države in cene tako večinoma višje. Ne povsod seveda....če se pomaknete proti jugu države se hiše prodajajo veliko ceneje, pogosto je tako, da če dobijo €100.000 so srečni, za €150.000 pa mora biti že auuuuu bajta z vrtom.
Jernej Sekirnik
09. 05. 2026 14.32
za 200k pa še z vrtom in garažo
jugatneme
09. 05. 2026 15.54
ja, ma ne na jugu Srbije....tam so kuče tudi po 50000.
txoxnxy
09. 05. 2026 13.16
Kaj se čudite , po 4 letih skrajnih levičarjev smo končali v času ko sta bila pomembna Rifnik in Krapina .
Diabloss
09. 05. 2026 14.58
zdaj je pa cez noc ze bolje ko je zacel jajo vladat
Jernej Sekirnik
09. 05. 2026 12.24
Eh to je drobiž, to naš predsednik vlade iz levega žepa potegne...
kameni
09. 05. 2026 13.01
a zato je v najemu
txoxnxy
09. 05. 2026 13.17
Iz Romunskega računa
HitraVeverca
09. 05. 2026 11.28
Kaj to nas briga, a s tem hočete opravičiti poviševanje cen nepremičnin??? Naslov če že bi moral biti "GROZOVITE CENE SRBIJE"
krjola
09. 05. 2026 11.10
kaj imamo mi s tem?
Protoc
09. 05. 2026 11.13
Ja to da smo v Jugoslaviji bili najbolj napredni..zdaj se pa trend obrača, nas prehitevajo bivse republike...zakaj? Zato ker smo prodali vse proizvate
gullit
09. 05. 2026 11.13
Pol Srbije je zgrajene s slovenskim denarjem, ko smo za časa Juge financirali nerazvite.
krjola
09. 05. 2026 11.19
a zdej boš reku da je Srbija bolj razvita od SLovenije, ker je en kriminalc kupil stanovanje za 15.ooo ojrov po kvadratu?... phahhahaha...
Prelepa Soča
09. 05. 2026 11.20
Protoc.... lepo prosim, katera od bivših YU republik nas je prehitela... kje, kaj, zakaj?
Protoc
09. 05. 2026 11.52
Nisem to rekel..rekel sem, da je Srbija in Hrvaska kupila veliko Slovenskih proizvodenj..Hočem povedati, da se financno hitro razvijajo, dokler MI NIMAMO VEČ SVOJIH PROIZVODENJ, VELIKIH OBRATOV..ostala še gorenjka in Gea..oni pa imajo od česa bodo živeli in se razvijali..mi pa kaj s.p.
Protoc
09. 05. 2026 11.55
To izkljucno govorim o drzavnem proracunu..npr. tam nebi nikoli zivel..ker mi se zdi da je vse 10let nazaj..za našoSlovenijo bi se malo morali malo več potruditi tudi za narod..ne pa smešnice od parlamenta, ki vse prodajo samo da sebi imajo lepi mesecni znesek
bu?e24 1
09. 05. 2026 12.01
Nc sam mal podzavestni prc da bojo kle tud še dvigoval cene
devlon
09. 05. 2026 11.08
Ali je v Sloveniji nova normala..da špekulant da aro npr. 5 stanovanj v novogradnji (vsako vredno npr. 300 k €) ,potem, ko pa investitor vse proda vse enote , se pa pojavi špekulant, ki odstopi pogodbo novemu kupcu, od katerega zahteva 100 k gotovine v žep (plus vracilo are, seveda)..? V koruptivni drzavi je seveda to normalna praksa. Ki jo zdaj poznate vsi
krjola
09. 05. 2026 11.07
če je blo 1 stanovnaje prek katerega se je opral umazan denar prodano za 15.000 ojrov to še ne pomeni nič in še zdaleč ne odraža realne slike...čemu je sicer namenjen ta članek?...v Monacu je cena kvadrata 70.000 ojrov in kaj bomo zdej?
Posteni
09. 05. 2026 11.10
Jaa. Ce je monako knezevina z izkljucno miljonarji je srbija diametralno nasprotje temu.. 😉
gongash
09. 05. 2026 11.06
Folk že prihaja z juga ( premožni in se selijo v slovenijo ker je tam predrago ).
jugatneme
09. 05. 2026 10.51
Dajte še dopisati za vsa glavna mesta v Evropi po koliko je m2, stanovanj, hiše, vikenda.... Da ne pišete enako 2x v enem tednu.
Fluxx
09. 05. 2026 10.45
Kdo bi si zelel tam zivet? Smeti povsod. Za zurko je se nekak za ostalo je pa to tretji svet
ISSN 15813711 © 2025
24ur.com, Vse pravice pridržane
Verzija: 1763