Tujina

Odgovor Srbije: Črnogorcem naj bi omejevali vstop v državo

Beograd / Podgorica, 04. 06. 2026 08.18 pred 6 dnevi 2 min branja 50

Letališče v Beogradu

Potem ko je črnogorska policija zavrnila vstop v državo skupini več kot 80 državljanov Srbije, ki so s čarterskim letom prispeli v Tivat, kjer bo vrh EU-Zahodni Balkan, je Srbija sprejela povračilne ukrepe. Po poročanju črnogorskih medijev srbska policija črnogorskim državljanom na mejnih prehodih in na letališču v Beogradu omejuje vstop v državo. Srbska obveščevalna agencija je medtem predsedniku Aleksandru Vučiću svetovala, naj ne odpotuje v Črno goro, saj da se tam nahaja vodja kavaškega klana. "Groženj se ne bojim in me ne fascinirajo," pa se je odzval Vučić.

Črnogorski portal Vijesti, ki se sklicuje na vire v policiji, poroča, da včeraj do 19.30 niti en črnogorski državljan ni prečkal meje s Srbijo na mejnih prehodih Gostun, Jabuka in Dračenovac. Srbska policija naj bi izvajala okrepljen nadzor in izključno črnogorskim državljanom omejevala vstop v državo. Šlo naj bi sicer za začasen ukrep.

Črnogorska policija je nato za Vijesti neuradno potrdila, da srbska mejna policija na mejnih prehodih izvaja podrobne kontrole Črnogorcev.

Portal še poroča, da naj bi sinoči na letališču v Beogradu zadržali okoli 30 črnogorskih državljanov, potem ko so se izkrcali iz letala, ki je priletelo iz Podgorice. Po navedbah urednika Vijesti Dušana Cicmila, ki so ga prav tako zadržali, so potnikom, izključno moškim s črnogorskimi dokumenti, odvzeli potne liste in jih odpeljali v ločeno sobo, brez kakršne koli razlage, zakaj jim je bilo omejeno gibanje.

Za ogled potrebujemo tvojo privolitev za vstavljanje vsebin družbenih omrežij in tretjih ponudnikov.

Odnosi med Črno goro in Srbijo so se v zadnjih dneh zaostrili, potem ko je črnogorska policija na letališču Tivat zavrnila vstop skupini srbskih državljanov. Potniki ob preverjanju naj ne bi želeli razkriti razlogov za prihod v državo, zato so jih posedli na prvi let za Beograd.

Po ocenah črnogorske policije bi lahko bivanje teh oseb v državi predstavljalo grožnjo nacionalni varnosti. Na seznamu potnikov so bili namreč številni s kazensko evidenco, nekateri med njimi so bili že obtoženi hudih kaznivih dejanj. Srbski opozicijski mediji so jih označili za osebe, ki so blizu Vučićevi stranki SNS, ta pa jih po potrebi najame za shode, varovanje in organizacijo protestov. Na letalu so bi imeli s seboj tudi transparente z napisom "Srbija zmaga".

Vučiću odsvetovali pot v Tivat

Srbska obveščevalna služba Bia je medtem srbskemu predsedniku Aleksandru Vučiću svetovala, naj odpove pot v Črno goro, kjer bo jutri potekal vrh EU-Zahodni Balkan. Kot so zapisali, namreč obstaja "visoko varnostno tveganje", saj se po njihovih informacijah tam nahaja Radoje Zvicer, vodja kavaškega klana.

Predsednica parlamenta Ana Brnabić je za Informer dejala, da je osebno skušala Vučića prepričati, naj odpove službeno pot, a da tega ne želi storiti.

Je pa Vučić zaprosil črnogorske oblasti, da zanj ne organizirajo uradnega sprejema v Tivatu. Čeprav svoje zahteve ni podrobneje pojasnil, je povedal, da si ne želi protokolarnih dejavnosti, ki bi vključevale prisotnost najvišjih državnih uradnikov Črne gore.

Aleksandar Vučić
Aleksandar Vučić
FOTO: AP

Pozneje je na Instagramu objavil zapis, v katerem pravi, da se groženj ne boji in ga ne fascinirajo. "Edino, kar me zanima, je, kako bi naši ljudje živeli bolje in kako je lahko Srbija še uspešnejša," je sporočil Vučić.

  • naslovnica   junij
  • Prenosna klimatska naprava
  • Balkonsko pohištvo
  • Žar na oglje
  • Ventilator
  • Sup
  • Robotska kosilnica
  • Plinski žar
  • Montažni bazen
  • Masažni bazen
  • Lounge pohištvo Deia
  • Inverterska klimatska naprava
KOMENTARJI50

Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.

sencina
04. 06. 2026 15.41
Črnogorci nocejo čacilend
sosed5
04. 06. 2026 13.18
Pa se se bomo 🤑🤑🤑😂😂😂
JAZsemTI
04. 06. 2026 12.52
Med seboj se nismo stepli samo še Slovenci in Hrvati🤔
Mambo
04. 06. 2026 12.06
Kuha se tam doli. Upam, da še dolgo ne bo kuhano.
Banion
04. 06. 2026 11.47
se bodo že zmenili, čeprav srbija gleda pokroviteljsko na črno goro.
čevapgpt
04. 06. 2026 12.46
če so jim pa morje vzeli z odcepitvijo...
ulebule
04. 06. 2026 11.39
balkanska posla
Janševe drobtinice
04. 06. 2026 11.33
Črnogorskim mafijcem preprečiti vstop v vse EU države. Mafija ne počiva...
Janševe drobtinice
04. 06. 2026 11.26
Havier Solana bo gorel v peklu za lažni referendum 2006 ZRY
paru
04. 06. 2026 11.23
Veliki bratje , ki si sedaj ne želijo biti več bratje! Po razpadu SFRJ je nastala Jugoslavija med Srbi in Črnogorci, ne za dolgo... ČISTA BALKANSKA POSLA...in te države naj bi šle v EU? Marta, povabi jih, prosi jih , da se pridružijo... Kakorkoli imamo težave, hvala Bogu, da nismo več na Balkanu, vsaj politično ne. Ali pač, saj imamo na položajih Srbe v Ljubljani 2x in Mariboru... Super je, da imamo Evro, drugače bi tudi pri nas tolar z vsakim dnem izgubljal vrednost, saj vsakokratna politika skrbi zgolj zase tistih par let, niso pa državniki...zgolj politikanti, levi in desni...
galeon
04. 06. 2026 10.18
Briga me za Črno goro. Tud če mi plačajo ne grem v tisto umazanijo.
96bimBo
04. 06. 2026 17.00
Morje je čistejše od hrvaškega (in od slovenskega).
koral45
04. 06. 2026 10.16
Edino upanje za dostop do morja je ostala srbom, pokoriti črnogorce, vse ostalo so poskusili.
Panter 63
04. 06. 2026 09.29
Ti minusi kateri so tukaj pod vsakem komentarju vam ogromno povejo kakšno je stanje v Sloveniji, oziroma kdo vodi glavno besedo. Upajmo da se ne bo več nikoli ponovilo 1991 leto. Mislim da ga ne bi tako po ceni odnesli kot tedaj. Živela Slovenija. Slovenijo Slovencem je bil ena Parola na volitvah.
golobove drobtinice
04. 06. 2026 09.28
Tale Vučic vedno bolj postaja diktator.
ulebule
04. 06. 2026 11.41
koral45
04. 06. 2026 14.06
Ja ostaja ne postaja.
enapi
04. 06. 2026 09.14
In s temi se bo nova vlada pajdašila. Za kozlat
markan3
04. 06. 2026 09.21
slovenćek bo bio tiho in pokleknil, kot vedno 😁😉😃
armenius
04. 06. 2026 10.34
daj ne lupaj srboslav
Janševe drobtinice
04. 06. 2026 11.23
Panter 63
04. 06. 2026 09.04
Ti Srbi s starim sistemom. Ne pašejo jim Črnogorci, ne pašejo jim Hrvati, ne pašejo jim Bosanci, pa še kdo. Pašejo pa jim Slovenci ,kako pa bo s novo Madžarsko vlado se bo videlo. Vsi oni kateri ne igrajo po njihovih notah takoj povračilni ukrepi in so zunanji sovražniki. Vsi oni kateri jim prikimajo so prijatelji in bratje. Preteklost jih ni nič naučila.
Buci in Bobo
04. 06. 2026 09.14
Slo jim paše do prve krize. Potem pa balvani, zapiranje avtoceste... že videno.
Janševe drobtinice
04. 06. 2026 11.24
Hlapcem vsi pašejo 🤣
ulebule
04. 06. 2026 11.42
sporo uče, brzo zaborave
Rafael Kramar
04. 06. 2026 09.00
Srbjance bi morali ograditi v Srbijo, da so, kot v živalskem vrtu. To je pa najbolj nevzgojen, pokvarjen in nekulturen narod daleč naokoli.
markan3
04. 06. 2026 09.04
dali smo vam deželo, maternji jezik, bili ste gazde na svoji zemlji, pa ste v 90 šli nazaj k hlapćevstvu, idemooo 😁🥂🦾💪🤜🤛🤘🤙🤝😃
Lepdan123
04. 06. 2026 09.07
Vi nam dali vse to? Ne vem no, pri nas živiš in govoriš naš jezik.. dal si sam sebi prst v ...
Tako pac je
04. 06. 2026 09.08
A to pise un iz kuglje i avtomata:)))
Panter 63
04. 06. 2026 09.09
Nano,pojma nimaš. 90 leta si se igral v peskovnik. Očitno da bereš samo cirilico glede kakšne pišeš.
Tako pac je
04. 06. 2026 09.10
Sladoljedar?
Panter 63
04. 06. 2026 09.11
Nano=Bajo. Kje je našel NANO?
Rafael Kramar
04. 06. 2026 09.12
Vzeli smo si nazaj deželo, materin jezik in postali gazde na svoji zemlji!! Zraven pa smo pet let spremljali vaše mesarjenje, ko so se vam sanje o Karlobag-Ogulin-Karlovac-Virovitica sesuvale v mlakah krvi nedolžnih. Živali!!!
markan3
04. 06. 2026 09.17
nimaš pojma, @rafael k. oooo dže si @panter 63/uJHkooo
Rafael Kramar
04. 06. 2026 09.34
Prav, ga pa nimam. Vseeno pa vztrajam, da ste za ograditi in ne spuščati med ljudi!
Janševe drobtinice
04. 06. 2026 11.25
Hlapci 🐑
04. 06. 2026 13.08
Srbija nam ni nič dala, smo pa mi nehali dajati Srbiji po 11991.
Misija1
05. 06. 2026 08.39
Je pa fascinantno videti v Sloveniji živeče Srbe, ki se imajo za največje patriote države, iz katere so pobegnili njihovi starši. Res je fascinantno gledati to napihovanje priseljenih Srbov, ki so pobegnili iz države, katero tukaj na veliko hvalijo. Pozabljajo pa, da so v tisti državi smatrani za izdajalce, prebežnike. Pravi patrioti ne bi pobegnili iz države, ki jo tako opevajo.
bohinj je zakon
04. 06. 2026 08.59
Brez veze. Tega ni treba ne enim ne drugim. Črnogorci so večina Beogradu. Tudi v vseh možnih srbskih državnih strukturah.
paru
04. 06. 2026 11.25
... v vseh možnih državnih strukturah so tudi Srbi v Sloveniji...
Buci in Bobo
04. 06. 2026 08.51
Vučiči je na Hrvaško prišel nenajavljen in zavrnjen. Ni navaden državljan. Izgovor je imel, da gre dedku na grob, ker so ga ubili ustaše in da ima to pravico.
Buci in Bobo
04. 06. 2026 08.55
Ke moniga...
Janševe drobtinice
04. 06. 2026 08.36
Ubogi črnogorci, so na enaki poti kot Slovenija in Hrvaška, hlapčevanje EU elitam se nadaljuje...
Posteni
04. 06. 2026 08.54
Ajaaa . A nimajo problemov zarad vuckota ?? .. hm zanimiv pogled 🐑🐑
markan3
04. 06. 2026 09.01
vućko je glavni potrćko, on ja vaša 🐑, @posteniii
ISSN 15813711 © 2025
24ur.com, Vse pravice pridržane
Verzija: 1758