Kot so pojasnili pri Easyjetu, so se za ukrep odločili, potem ko je prišlo do omejitev letov in razmer brez primere, ki jih je povzročil novi koronavirus. Kabinsko osebje je odslej na čakanju, pripada pa jim 80 odstotkov plače, ki jih zagotavlja vladni ukrep o ohranjanju delovnih mest.
"Zelo sem ponosen na zaposlene, ki so dali vse od sebe v teh težkih časih," je povedal direktor Johan Lundgren. Po njegovih besedah so zadnji polet opravili v nedeljo, ko so iz tujine pripeljali britanske državljane. Skupno so izvedli 650 letov in domov vrnili 45.000 potnikov. Zagotovil je še, da bi lahko v prihodnjih dneh sicer izvedli še nekaj "reševalnih" poletov.
"Brez državne pomoči nas ne bo več"
Regionalni prevoznik Loganair je pred dnevi priznal, da bo njegovo preživetje nemogoče brez pomoči države. "Vsak prevoznik, ki trdi, da bo lahko preživel brez državne pomoči, verjetno laže," je za BBC povedal direktor Jonathan Hinkles.
Za državno pomoč je zaprosila tudi družba Virgin Atlantic. Vlada je medtem povedala, da bo prevoznikom priskočila na pomoč le v skrajnih primerih. A mnogi ob tem svarijo, da bo letalski sektor "doletela apokalipsa".
Na Otoku opozarjajo, da so nekatere skupnosti, denimo oddaljeni škotski otoki, povsem odvisne od letalskih povezav. "Gre za prevoz ljudi, pošte in eksistencialnih dobrin, tudi zdravil, na 15 letališč," opozarjajo pri Loganairu in dodajajo, da morajo leteti, saj gre za nacionalni interes.
KOMENTARJI (38)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.