Več kot 5200 ljudi je podpisalo peticijo, v kateri indijskega vrhovnega sodnika Sharada Arvinda Bobdeja pozivajo k odstopu. Ta je razburil javnost, potem ko je na zaslišanju vladnemu uslužbencu, obtoženemu posilstva, predlagal, naj se poroči z žrtvijo. "Če se želite poročiti z njo, vam lahko pomagamo. Če ne, boste izgubili službo, čaka pa vas tudi zapor," je sodnik dejal obtoženemu.
Kot so v odprtem pismu zapisale zagovornice pravic žensk, je obtoženi žrtev zalezoval, davil in večkrat posilil, ob tem pa ji je grozil, da jo bo polil z bencinom, zažgal in ubil njenega brata. Zločin se je zgodil pred štirimi leti, vrhovno sodišče pa ga je obravnavalo po tem, ko je mladoletno dekle skušalo storiti samomor.
"S predlogom, naj se posiljevalec poroči z žrtvijo, ste vi, vrhovni sodnik Indije, poskušali žrtev obsoditi na dosmrtno življenje z njenim mučiteljem," piše v pismu. Obtoženi je po poročanju indijskih medijev zavrnil ponudbo, saj je že poročen.
Indija je v središču mednarodne pozornosti vse od skupinskega posilstva in umora študentke na avtobusu v New Delhiju leta 2012. Žrtve so redno podvržene seksističnemu ravnanju policije in sodišč, vključno s spodbujanjem, da se poročijo s svojimi napadalci v tako imenovanih 'kompromisnih rešitvah'.
Borke za pravice žensk so v pismu opozorile še na eno zaslišanje, kjer se je Bobde spraševal, ali je lahko spolni odnos med poročenim parom obravnavan kot posilstvo. "Moški je lahko brutalen, toda ali lahko spolni odnos med zakonito poročenima posameznikoma označimo za posilstvo."
V peticiji opozarjajo, da tovrstni izjave sodnika legitimizirajo spolno, fizično in duševno nasilje moža, prav tako pa normalizirajo mučenje, s čimer se Indijke v zakonih soočajo že vrsto let. Posilstvo v zakonski zvezi v Indiji ni kaznivo dejanje.