Hrošče so zaradi posebnega paritvenega vedenja poimenovali "ljubezenske muhe". Med parjenjem v zraku namreč letijo skupaj, samci po treh do štirih dneh umrejo, samice pa živijo približno teden dni in pred smrtjo v vlažno zemljo odložijo na stotine jajčec.
Splet so že preplavili posnetki ogromnih rojev žuželk, ki so popolnoma prekrili pohodniške poti na zahodu mesta, v zraku pa so ustvarili 'črne oblake in zavese'.
"Pomešane žive in mrtve žuželke so na tleh ustvarile debelo preprogo," je bil eden od komentarjev. "Kdor ne mara hroščev, bi ob hoji navkreber omedlel."
Žuželke sicer niso nevarne, ne prenašajo bolezni in ne grizejo. Hranijo se s plevelom in oprašujejo rastline, zato je njihova normalna populacija koristna.
Njihova trenutna številčnost pa je za prebivalce postala velika nadloga. Vse več prijav zaradi žuželk prejemajo tudi mestne oblasti. Strokovnjaki zato ljudem svetujejo, naj ponoči zmanjšajo jakost zunanje svetlobe, nosijo temnejša oblačila, v notranjih prostorih pa naj ne uporabljajo močnih insekticidov.
Čeprav je pritožb zaradi hroščev vse več, oblasti ne podpirajo neselektivnega škropljenja s pesticidi, saj bi s tem uničili tudi ostale organizme. V razvoju naj bi sicer že bil okolju bolj prijazen pesticid.
Invazija hroščev je povezana z vse višjimi temperaturami. Hrošči se namreč v zadnjih letih širijo proti severu, pred tem so jih našli predvsem v toplih območjih na jugovzhodu Kitajske, Tajvana in nekaterih otokih Japonske. Vse višje temperature v mestih jim tako predstavljajo ugodne življenjske pogoje, poroča Guardian.
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.