Tujina

Iskalna akcija po izginotju dveh ameriških vojakov v Maroku

Tan Tan, 03. 05. 2026 16.12 1 min branja 30

Vojaške vaje Afriški lev

Med večnacionalnimi vojaškimi vajami Afriški lev v jugozahodnem Maroku sta izginila dva pripadnika ameriških oboroženih sil. Med sodelujočimi državami poteka obsežna iskalno-reševalna akcija, vzrok izginotja pa še ni znan.

Med letnimi vojaškimi vajami Afriški lev na jugozahodu Maroka od včeraj pogrešajo dva ameriška vojaka, poroča The Guardian. Po podatkih Ameriškega vojaškega poveljstva za Afriko (Africom) so ZDA, Maroko in druge sodelujoče države sprožile skupno iskalno-reševalno operacijo.

Izginotje se je zgodilo v bližini vadbenega območja Cap Draa pri mestu Tan-Tan ob atlantski obali. Podrobnosti o okoliščinah dogodka niso znane, preiskava še poteka.

Vaje Afriški lev 2025
Vaje Afriški lev 2025
FOTO: Profimedia

Vaja Afriški lev poteka od aprila do začetka maja in se odvija v več državah, med drugim v Tuniziji, Gani in Senegalu. Gre za največjo letno vojaško vajo ZDA v Afriki, ki poteka od leta 2004. Njen namen je krepitev sodelovanja med zavezniškimi državami ter izboljšanje pripravljenosti vojaških sil za odzivanje na varnostne izzive in globalne krize.

  • ECEshop klime 24ur  01
  • ECEshop klime 24ur  02
  • ECEshop klime 24ur  03
  • ECEshop klime 24ur  04
  • ECEshop klime 24ur  05
  • ECEshop klime 24ur  06
  • ECEshop klime 24ur  07
  • ECEshop klime 24ur  08
KOMENTARJI30

Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.

Jožajoža
04. 05. 2026 09.21
Pojeli jih levi.
Wolfman
04. 05. 2026 08.38
Res ste se zamerli ameriški vojaki vsem svetu.
Rudar
04. 05. 2026 08.51
Pa ne samo ameriški.
Anion6anion
03. 05. 2026 21.58
Oranžni jih bo proglasil za junaka, ker sta se tako uspešno zakamuflirala, da jih nihče ne najde.
Huki
03. 05. 2026 21.29
Padla v puščavi pod peskom.
gasper111
03. 05. 2026 20.59
Da nista uporabljala isto navigacijo kot na Bovškem tisti Madžar
galeon
03. 05. 2026 20.47
Nesposobnost kavbojcev. So ju puščavski lisjaki pohrustal, ker se nista znala branit.
osservatore
03. 05. 2026 20.41
Kako bi šele bilo, če bi šlo zares. Koliko bi jih zalutalo? Malo je čudno, da se v tej dobi komunikacij lahko takole izgubijo, razen če ni kaj drugega v ozadju?
jablan
03. 05. 2026 20.37
sem jih jaz skril v mesto tafraoute.
jablan
03. 05. 2026 20.36
sem jih jaz skril v mesto tafraoute
periot22
03. 05. 2026 19.15
Nepomembno za Slovenijo!!!!!!!
hribiINvoda
03. 05. 2026 19.01
Maročanke so.precej lepe😉
brezveze13
03. 05. 2026 18.56
sta ugotovila da imata norega predsednika in pobegnila dokler je še čas več možnosti preživetja
Mens sana
03. 05. 2026 18.53
................ker jima je nagajal Muskov Starlink sta se odločila, da gresta med Beduine in opustita moderno vojskovanje proti namišljenemu sovražniku ......................
Sixten Malmerfelt
03. 05. 2026 18.15
Uzela jih magla!
bohinj je zakon
03. 05. 2026 17.37
Puščava je to.
Vera in Bog
03. 05. 2026 17.33
Nekam velikokrat se jim dogaja zadnje čase
bb5a
03. 05. 2026 17.06
Našla sta enormno količino hašiša in sedaj ga stražita in uničujeta, vse dokler ga ne zmanjka...
FreedomMan
03. 05. 2026 17.03
Kakšen biser moraš biti da greš za vojaka in to nekaj tisoč km stran do domovine, zato da Izraelci varno živijo.
Rožle Patriot
03. 05. 2026 17.01
V digitalni dobi, da takole zgubiš vojake .. !!??
wsharky
03. 05. 2026 16.58
sahara je sahara, pesek je pesek - ju bodo že enega lepega dne našli
ISSN 15813711 © 2025
24ur.com, Vse pravice pridržane
Verzija: 1763