Tujina

Italija namerava za kulturne spomenike nameniti skoraj 200 milijonov evrov

Rim, 11. 02. 2022 06.26 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 1 min

Italija namerava za kulturne spomenike nameniti skoraj 200 milijonov evrov. Kot so v sredo sporočili z italijanskega ministrstva za kulturo, bo približno 186,3 milijona evrov namenjenih 38 načrtovanim projektom po vsej državi, skoraj 12,8 milijona evrov pa bo namenjenih nakupu nepremičnin.

Kolosej v Rimu
Kolosej v Rimu FOTO: Dreamstime

Med kulturnimi znamenitostmi, ki jih bodo prenovili, sta tudi rimski Kolosej in bazilika svetega Marka v Benetkah, sredstva bodo namenili tudi arhivom in muzejem. Po navedbah ministrstva najdražji projekt predstavljajo načrtovana dela v Kraljevi palači v Neaplju, ki naj bi stala 23 milijonov evrov.

Z načrtovanimi prenovami naj bi zagotovili konkurenčnost Italije ter okrepili ponudbo kulturnega turizma v državi. "Oživljanje in krepitev kulturne dediščine je ena od temeljnih osi, na katerih temelji gospodarska in družbena rast države," je dejal italijanski minister za kulturo Dario Franceschin.

  • Razvlažilnik
  • Puhalnik listja
  • Sesalnik
  • Plastična omara
  • Peč za kostanj
  • Radiator
  • Nadstrešek
  • Konvektor
  • Kamin
  • Set orodja
  • Regal