Tujina

Iz grobov pokojnikom kradejo zlate zobe

Dunaj , 11. 05. 2026 14.34 1 min branja 66

Grob

Avstrijo pretresa vrsta nenavadnih in neprimernih ropov grobov. Tatovi vdirajo v grobnice in odpirajo krste, nato pa pokojnikom odstranjujejo zlate zobe in zalivke.

Avstrijska policija že mesece išče nepridiprave, ki skrunijo grobove. Po prvih primerih na Dunaju so se ropi razširili tudi na območje spodnje Avstrije. Doslej je bilo vlomljeno v skupno 240 grobnic. Po poročanju portala Newsflix roparji vedno delujejo na enak način. Ciljajo na grobnice ali grobove, prekrite s težkimi kamnitimi ploščami. Najprej prerežejo silikonske tesnila, premaknejo težko ploščo in potegnejo krste na površje. Nato krste prerežejo le v zgornjem delu, v višini pokojnikove glave, da bi prišli do zlatih zob in zalivk. 

Grob
Grob
FOTO: Damjan Žibert

Avstrijska policija je izvedla kriminalistično preiskavo, zaslišala priče in analizirala videoposnetke, vendar trenutno še nima konkretnih osumljencev. 

  • ECEshop klime 24ur  01
  • ECEshop klime 24ur  02
  • ECEshop klime 24ur  03
  • ECEshop klime 24ur  04
  • ECEshop klime 24ur  05
  • ECEshop klime 24ur  06
  • ECEshop klime 24ur  07
  • ECEshop klime 24ur  08
KOMENTARJI66

Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.

Wolfman
12. 05. 2026 09.52
Pojdeš na grob pokopanega sina in naletiš takšno sceno. Kaj narediš?
toukr
12. 05. 2026 09.07
Zobarji imajo sezname kdo je imel zlate zobe.
Kimberley Echo
11. 05. 2026 20.51
Poznam nekoga v Sloveniji, ki ima doma vsaj 2 kg zlatih zob. Podedoval je od sorodnika, ki je bil totengrober. V bistvu je podedoval hišo in potem v kleti našel škatlo s to vsebino.
Peni Stojanović
11. 05. 2026 20.39
hahaha legende
nekonfliktni
11. 05. 2026 20.36
upam da ne bo imel mernega spanca tisti ki oskruni trupla
BELAN
11. 05. 2026 20.20
Verjetno balkanci v akciji
Wolfman
12. 05. 2026 09.52
Ni nujno lahko so židje.
manga
11. 05. 2026 20.19
Brezmejna Evropa,multi kulti Ursula in Kaja,Zelenski in azijska ožina.
toukr
12. 05. 2026 09.08
Zlate zobe so oboževali že nacisti
PEACEMAKER
11. 05. 2026 19.52
Dober biznis včasih so si dajali zlato ker ubija bakterije.
konc
11. 05. 2026 19.20
Ve se, kateri del populacije je mahnjen na zlato in lažen blišč.
Šumsko voče
11. 05. 2026 18.58
In kaj je tu spornega?saj mrtvi ne rabi vec zob.
suleol
11. 05. 2026 18.38
naj a strija preveri koliko tujerodnezev hranijo in kaj jim je ta njihova sociala dala avstrijcem mislim
piu
11. 05. 2026 18.29
Komunisti so namesto tega imeli cveke.....
Judje, ze zemljo kradejo in pobijajo avtohtono prebivalstvo, kdo drug pa ce bit.
suleol
11. 05. 2026 18.36
predvidevam da si musliman
Komentatorskijunky
11. 05. 2026 18.13
Zlati zobje se ne vgrajujejo že leta. Kako vejo kje so zakopani "zlatozobi"? Krsta je običajno kar globo zakopana. Kako to naredijo neopaženi pri vseh nadzornih kamerah? Ali ni lažje oropati ostarele kot pa celo noč lopatati?
Prelepa Soča
11. 05. 2026 18.19
Ropajo grobnice, ne potrebujejo lopat, samo fizično moč za odstranitev težke plošče.
Komentatorskijunky
11. 05. 2026 18.19
aja, pa še to. zlati zob ni vreden skoraj nič, kot ni vreden nakit. brihtni niso
Komentatorskijunky
11. 05. 2026 18.50
ampak mi je pa res hecno koliko minusov sem dobil za tako nesporen komentar. Kak folk tukaj kampira 😂
kryptix
11. 05. 2026 20.13
Od kje ti da zlat zob in zlat nakit ni vreden? Misliš v smislu da tebi ta zob ne sede v čeljust? Zapestnica z imenom Maja tudi verjetno ne sede na roko tvoje žene če ni maja,...itd. zlato je zlato in bo vedno zlato ki se ga lahko pretopi v čisto zlato.
kryptix
11. 05. 2026 20.17
Porcelan je cenejši in izgleda bolj naravno. To sta edina razloga zakaj ni več zlatih zob. Drugače je pa zlato najboljše za telo... če že moraš imeti nekaj v ustih naj bo zlato ker ni nobeden alergičen na to žlahtno kovino. Stari so vedeli zakaj.
kryptix
11. 05. 2026 20.23
Pa še to .. grobnice so last bogatejših ljudi. Saj razumeš da to ne pomeni danes bogatih ampak 80 let nazaj bogatih. Ena krava si bil preskrbljen. 3 si bil že bogat,... Ena se proda in imaš zlate zobe,...
Lens
11. 05. 2026 20.53
Nekdo pač proda svojo vest in moralo za 100€.
Dan D
11. 05. 2026 17.42
AdolfH
11. 05. 2026 18.11
zakaj pa bi oni to delal? zakaj pa ne GS?
Naiskreni
11. 05. 2026 18.32
vedno druge sodis po sebi... lepo si se pokazal. 🤣
energetik10
11. 05. 2026 20.01
VelikoVedro
11. 05. 2026 17.42
Ja pa kako so lahko tako zašli? A se lahko vrnejo k navadnim in primernim ropom grobov?
NeNebinarni
11. 05. 2026 17.16
'Vrsta nenavadnih in neprimernih ropov grobov'? Ker kaj? Obstajajo običajni in primerni ropi grobov? Sicer pa gre tukaj tako ali tako za kulturno obogatitev in širjenje obzorij s strani prispelih doktorjev znanosti.
jonasz
11. 05. 2026 17.11
Tega noben kristijan nebi naredil, so pa prišle horde iz Afrike in Azije ki nimajo teh zadržkov, no mogoče tudi kak muslimamanski romi iz Bolgarije Romunije!
Don Muri
11. 05. 2026 17.11
Škoda bi bilo, da gre zlato v nič.
Masturbator
11. 05. 2026 17.06
Slovenci?
ISSN 15813711 © 2025
24ur.com, Vse pravice pridržane
Verzija: 1763