Prejšnji mesec se je 58-letnega Britanca Richarda Howa lotil močan zobobol, ki je bil posledica bakterijske infekcije. Zaradi groznih bolečin je takoj poklical zobozdravnika, kjer pa so mu dejali, da ga zaradi krize v zdravstvu ne morejo sprejeti na koncesijo – ampak le samoplačniško. Za obisk bi tako moral odšteti 1000 funtov (približno 1135 evrov).
"To je samo dokaz, v kakšni zmedi je trenutno angleška državna zobozdravstvena služba ," je dejal za domače medije.
Ker se je spopadal z groznimi bolečinami, zobozdravnik v domačem kraju Ely pa ga ni mogel sprejeti, je začel z iskanjem cenejše možnosti. In jo našel – v Ukrajini. Za poseg je odštel 220 funtov (približno 250 evrov), za pot iz Otoka v Ukrajino pa 186 funtov (približno 210 evrov). S tem, ko se je odločil za obisk zobozdravnika v Ukrajini, je privarčeval več kot polovico.
Zahtevno potovanje ob zavijanju siren in bobnenju raket
Časovno je zdravljenje v 2414 kilometrov oddaljeni državi zahtevalo nekoliko več časa – potovanje v Ukrajino, kjer že več kot leto dni divja vojna, je bilo namreč precej zahtevno, je opisal za Mirror. Najprej je poletel na Poljsko, nato pa za 13 ur sedel na vlak do Kijeva, kjer ga je poleg zdravniške oskrbe čakalo tudi zavijanje siren in bobnenje ruskih raket. Ob opisovanju izkušnje je britanskemu mediju še povedal, da se je za napadeno državo odločil tudi zato, ker ima v Kijevu hišo. Kar 12 let je namreč prebival v ukrajinski prestolnici.
"Noro je, da doma ne morem rešiti problema z zobom. Tu pa lahko kdor koli vkoraka v ambulanto in ga takoj pregledajo, čeprav je država v vojni," je zaključil Britanec.
KOMENTARJI (36)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.