Delfin je v prefekturi Fukui ob Japonskem morju ugriznil več plavalcev. Mesto se je v trenutku odzvalo ter napadalnega morskega sesalca poskušalo zadržati stran od mestnih plaž. Pod vodo so namestili ultrazvočne oddajnike, ki naj bi žival zadržali stran od kopališč. A kljub njihovim prizadevanjem se napadi niso ustavili, zadnji se je zgodil 13. avgusta.
V dobrih dveh tednih, vse od 24. julija, naj bi se na treh plažah tako zgodilo kar 17 napadov delfinov, poročajo tuji mediji. Guardian medtem navaja, da naj bi en sam delfin poškodoval najmanj šest oseb. Večina incidentov se je zgodila na oddaljenosti 10 metrov od obale, večinoma pa je šlo le za lažje poškodbe. Najhuje do zdaj jo je odnesel eden od plavalcev, ki je zaradi ugriza v roko potreboval 14 šivov.
Ker so se napadi nadaljevali tudi po namestitvi podvodne ultrazvočne opreme, so oblasti na plažah povečale tudi število policijskih patrulj, ki med ljudmi delijo letake z opozorili pred nasilnimi delfini.
Čeprav so izredno redki, napadi delfinov niso popolnoma neobičajni, zlasti če se živali počutijo ogrožene. Kot je dejal uradnik iz oddelka za promocijo turizma Masaki Yasui, so se na spletu pojavili tudi posnetki, na katerih se skušajo osebe dotakniti delfina. A kot opozarja, so delfini na določenih delih telesa, kot je na primer hrbtna plavut, še posebej občutljivi. "Obiskovalce zato spodbujamo, da delfina, če ga srečajo, opazujejo od daleč," je še dejal.
Po navedbah akvarija Echizen Matsushima za napadi najverjetneje stoji le ena žival, ki so jo na območju prvič opazili aprila. Menijo, da gre za indopacifiško veliko pliskavko. Odrasli delfini v dolžino zrastejo do dveh metrov, tehtajo pa okoli 200 kilogramov. Napad tega morskega sesalca je lahko tako tudi usoden.
KOMENTARJI (13)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.