Tujina

Macron prepeval šanson, armenski premier zaigral na bobne

Erevan, 05. 05. 2026 12.16 1 min branja 14

Macron poje

Francoski predsednik Emmanuel Macron je med obiskom Armenije pokazal svoj pevski talent. Na slavnostni večerji se je pridružil pianistu, poprijel za mikrofon in zapel pesem enega največjih francoskih pevcev šansonov. Armenski premier ga je medtem spremljal na bobnih.

V armenski prestolnici Erevan je včeraj zvečer potekal državni banket, ki je sledil srečanju skoraj 40 voditeljev evropskih držav. Armenija je namreč gostila vrh Evropske politične skupnosti.

Pevski nastop francoskega predsednika je posnela francoska novinarka, ki je ostala na večerji.

Emmanuel Macron je zapel znan šanson La Boheme Charlesa Aznavourja, medtem ko ga je armenski premier Nikol Pašinjan spremljal na bobnih. Slednji je že na nedeljski neformalni večerji nastopil s svojo skupino in presenetil goste.

Za ogled potrebujemo tvojo privolitev za vstavljanje vsebin družbenih omrežij in tretjih ponudnikov.

Pozneje se je glasbeni točki pridružil še armenski predsednik Vahagn Kačaturjan in zaigral na klavir.

Aznavour je bil sicer eden največjih francoskih pevcev šansonov. Rodil se je leta 1924 v Parizu, bil pa je sin priseljencev iz Armenije. Skozi življenje je ves čas ohranjal tesne vezi z domovino svojih staršev. V več kot 70-letni karieri je napisal glasbo za več kot 1300 pesmi in po vsem svetu prodal več kot 180 milijonov plošč. Umrl je leta 2018 v starosti 94 let, poroča Die Welt.

KOMENTARJI14

Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.

Sixten Malmerfelt
05. 05. 2026 18.21
Prijavte jih na fušarijo....
Sixten Malmerfelt
05. 05. 2026 18.20
In merz na pozavni!
Janševe drobtinice
05. 05. 2026 16.17
Manjka samo še Makron na kontrabasu, Zelenski na klavirju in Starmer na violini...
Janševe drobtinice
05. 05. 2026 16.17
Ursula je dirigent...
myomy
05. 05. 2026 14.33
Kekci ...
Rudar
05. 05. 2026 15.07
Ti bi rajši Ceco poslušal, ne?
Janševe drobtinice
05. 05. 2026 16.16
Ne, raje Avsenika 🤣
Lens
05. 05. 2026 13.55
Spomnim se, ko je bil pri nas na obisku takratni predsednik USA Bill Clinton. Če mu varnostniki ne bi preprečili bi vzel v roke saksofon in kakšno odigral z našimi na Kongresnem trgu. Neprimerljivo z zdajšnjim ......
ho?emVšolo
05. 05. 2026 12.50
Faca je Macron!
nikagaja
05. 05. 2026 13.36
ja, meni je tudi vsec.
Zmaga Ukrajini .
05. 05. 2026 21.23
Tudi meni.👌
ČrniGad
06. 05. 2026 09.50
Ane. Koga briga kaj je z državo, Francozi, da le zapoje ovčicam. ''Kdor pOje, slabo ne misli'?'
ISSN 15813711 © 2025
24ur.com, Vse pravice pridržane
Verzija: 1763