Tujina

Minister pozval k znižanju cen turističnih storitev

Zagreb, 11. 05. 2026 12.12 1 min branja 58

Hrvaška

Hrvaški minister za turizem in šport Tonči Glavina je pozval celoten turistični sektor, naj zniža cene za 10 do 20 odstotkov. Letošnja turistična sezona bo posebna zaradi globalnih posledic vojne na Bližnjem vzhodu, popusti pa bodo nujni, ker jih uvajajo tudi konkurenčne države, je poudaril.

"Vsem deležnikom turističnega sektorja smo poslali poziv, da je zdaj čas za dobre promocijske akcije in da v celotni verigi vrednosti zmanjšamo pričakovanja in marže, tako da bi na Hrvaškem skupaj nastopili s paketom popustov od 10 do 20 odstotkov," je po poročanju hrvaške tiskovne agencije Hina v nedeljo v Splitu dejal Glavina.

Opatija
Opatija
FOTO: Shutterstock

Poudaril je, da so popusti nujni, ker jih uvajajo tudi konkurenčne države, razlog zanje pa je vojna na Bližnjem vzhodu, ki povzroča motnje v prometu in turističnih potovanjih.

"To turistično leto ni normalno niti standardno, ampak je specifično, in izključno od nas je odvisno, kako se bomo prilagodili," je dodal.

To leto bo po besedah ministra pomembno ne le za letošnje poletje, temveč tudi kot temelj za prihodnje leto, ki bi bilo lahko prav tako zahtevno, če bodo inflacija in cene energentov ostale na sedanjih ravneh. Vsi v turističnem sektorju - hotelirji, kampi, zasebni ponudniki nastanitev, gostinci in trgovci - morajo zato zmanjšati pričakovanja in narediti korak naprej, je poudaril.

Hrvaška glede na javnomnenjsko raziskavo Inštituta Mediana sicer ostaja najbolj pomembna destinacija slovenskih dopustnikov, saj bo tam dopust preživela več kot polovica vprašanih.

  • ECEshop klime 24ur  01
  • ECEshop klime 24ur  02
  • ECEshop klime 24ur  03
  • ECEshop klime 24ur  04
  • ECEshop klime 24ur  05
  • ECEshop klime 24ur  06
  • ECEshop klime 24ur  07
  • ECEshop klime 24ur  08
KOMENTARJI58

Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.

Potouceni kramoh
11. 05. 2026 19.55
Če bi bil jst Hrvat bi opalu Slovenčka še enkrat bolj kot Švabo in Magyara.Da si zapomni hrvaške gostoljubnosti.
Port__CN
11. 05. 2026 19.39
Ma kakšno nižanje, cene morajo biti visoke, da se ve kdo smo mi .
txoxnxy
11. 05. 2026 19.34
Ma že sedaj imajo pivo na plaži pol cenej kot pri nas .
Finfer
11. 05. 2026 19.31
Ta minister je pa res butelj potrebno je zvišati turistične storitve čimbolj in se s tem se izogniti podivjanemu masovnemu turizmu ki prihaja in vse evrope !!
konc
11. 05. 2026 19.29
Narobe. Cene je treba nabiti v nebo!
Slavko BabIč
11. 05. 2026 19.07
Letos bo za hrvatičke Leto istine! posebej za njihove apartmaje in hotele!
anatomija
11. 05. 2026 17.54
Jaz sem zelo škrt in bo letos 26 let odkar nisem na Hrvaškem zapravil niti pare
BMReloaded
11. 05. 2026 17.20
Da bo julijska oz. avgustovska akcijska cena 400 eur na noc namesto 480...pa to? Taksna je cena po ceniku od kjer sem pravkar prispel. Ne vem...bi moralo z mano bit nekaj hudo narobe, da bi za dvo tedenski druzinski oddih odstel vec ko 5 jurjev samo za spanje, medtem ko druzine v stiskah skrbi, kaj bodo dali doma na kroznik...pa to. Cas da se svet malo skulira...pa to
bb5a
11. 05. 2026 16.17
Ni problema, bodo najprej dvignili cene za 30%, pol jih bodo pa za 20% spustil pa bo minister presrečen...
daiči
11. 05. 2026 16.14
Drgač pa. Če je hrvaska tolk draga koko pol de je pr njih polet na letovanu en kup cehov polakov pa madzarov sej ti narodi so revni
jablan
11. 05. 2026 16.47
Uh si pa mal uzadi ene 30 let so nas že zdavni prehiteli
niktalop
11. 05. 2026 16.12
Hrvaška ? Ne hvala.
jablan
11. 05. 2026 16.47
Zakaj pa ne
Don Muri
11. 05. 2026 15.59
Jaz itak vse prinesem s sabo. Samo kruh kupim. :)
daiči
11. 05. 2026 16.12
Kup še avtomatski aparat za peko kruha, pa t tud tega nebo vec treba kupt. Kilo moke je 10 krat cnj od kile kruha.
jablan
11. 05. 2026 16.47
Slavko BabIč
11. 05. 2026 19.09
1 kg moke 85 centov, 1 kg kruha 3 ojre, to je max 4 dražje, daiči!
torks11
11. 05. 2026 15.52
Zakaj bi nižali že za prvi maj je blo vse polno poleti tudi verjetno ne glede na cene.
Malo_sutra
11. 05. 2026 15.32
Kje pa piše da se nekam mora it. Nehodim že vrsto let na dopuste ker sem ugotovil da pridem nazaj utrujen, brez denarja… Takole pa v izi doma pa se ostane ti regres, dohodnina.
boslo
11. 05. 2026 15.50
Malo sutra
jablan
11. 05. 2026 16.48
St. Gallen
11. 05. 2026 15.26
Zato pa Svico obisce ca 30% turistov vec kot hrvasko
daiči
11. 05. 2026 16.16
Tist k u švic vidš vse pr ns na velk planin tud vids
jablan
11. 05. 2026 16.49
Manj guzve na hrvaskem top
mayda2
11. 05. 2026 15.25
potem naj pa še turistični delavci predlagajo znižanje plač ministrov ... pa da vidimo njihov odziv
Colgate
11. 05. 2026 15.15
Bil za vikend na Pagu. Šokiran nad cenami, dražje kot v Avstriji
daiči
11. 05. 2026 16.13
Ja sam avstrija nima morja. U avstriji u beton gledas.
jablan
11. 05. 2026 16.49
Letos še nisem bil ampak ponavadi ni bilo drago
jablan
11. 05. 2026 16.50
Ma pa hribe jezera
ameba_sapiens
11. 05. 2026 15.14
Ja, no, zaradi situacije na bližnjem vzhodu bo hrvaška deležna kvečemu še večjega turističnega navala... tako da cene bodo kvečemu 10-20% šle gor
Aijn Prenn
11. 05. 2026 14.54
Sej bodo naši dobro situirani sonarodnjaki not prinesli izpad arabcev. ;-))
Gustibus
11. 05. 2026 14.44
Ni potrebe, saj Slovenci vedno rešujemo situacijo. Naj dvignejo raje še za 30%.
ISSN 15813711 © 2025
24ur.com, Vse pravice pridržane
Verzija: 1763