Med čakanjem na avtobusni postaji je skupina nasilnežev oropala 38-letnega Argentinca. Ko se je ta nekoliko pozneje na tleh prebujal iz nezavesti, pa je poleg tega, da nima torbe, zaznal, da ga močno boli glava. Zato se je odpravil v bližnjo bolnišnico San Martín. Tam je zdravniku povedal, da misli, da ga glava boli, ker so ga pretepli. A nato je zdravnik ugotovil, da to ne drži, saj je v njegovi lobanji našel kroglo.
Ustreljenega Argentinca čaka operacija, njegov zdravnik pa upa, da bodo kroglo lahko odstranili s čim manj škode. Krivcev za napad še niso našli, policija pa zato primer še preiskuje.
Ustreljeni Argentinec je imel nenavadno srečo, saj izstrelek ni poškodoval nobenih pomembnih možganskih centrov, niti kostne strukture, so poročali lokalni mediji. Streli v glavo se namreč zaradi hudih poškodb v 90 odstotkih primerov končajo s smrtjo. Večina oseb s strelno rano v glavi umre, še preden pride do bolnišnice.
Na možnost preživetja oziroma verjetnost smrti vpliva več različnih dejavnikov, med njimi tudi hitrost izstrelka in njegova velikost, pa tudi območje rane. Če krogla preide ne tako zelo pomemben del možganov, oseba lahko preživi, a nosi trajne posledice.
A tudi če krogla zgreši vitalne dele možganov, lahko poškodbe v njih nastanejo zaradi otekanja ali krvnih strdkov, ki se pojavijo po rani.
KOMENTARJI (13)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.