Nalog za preiskavo je bil izdan na podlagi "suma o pripravi resnega nasilnega dejanja, ki bi ogrozilo varnost dežele". Pet hišnih preiskav v Dresdnu in Heidenauu so opravili v spremstvu pripadnikov specialne enote, saj so "izjave posameznikov nakazale, da posedujejo hladno orožje in samostrele".
V spletno skupino nasprotnikov proticovdnih ukrepov, ki ima več sto članov, se je včlanil novinar ZDF. Policijo pa je obvestil, ko se mu je zazdelo, da bi lahko šlo za resne grožnje, ne le za izražanje nezadovoljstva in izlivanje besa preko tipkovnice. Nekateri posamezniki niso le izmenjavali idej v klepetalnici, ampak so se tudi osebno sešli in načrtovali napad na Kretschmerja. "Če bo treba, tudi z orožjem," je bilo slišati na avdioposnetku, ki je prišel v roke tožilstvu.
Kretschmer je zatrdil, da se nasilnežem ne bo pustil utišati: "Če bomo tako ravnali s soljudmi, bo ta država izgubljena. In to ni prav," je poudaril. O grožnjah so bili sicer obveščeni tudi nekateri drugi politiki.
Tako kot drugod po Evropi je tudi v Nemčiji naraslo nezadovoljstvo zaradi ukrepov, ki jih oblasti sprejemajo v boju z epidemijo covida-19. Na Saškem, ki je nekoč sodila pod Vzhodno Nemčijo, so nasprotniki omejevanja javnega življenja še posebej glasni, tudi precepljenost v tej regiji je nižja o državnega povprečja.
KOMENTARJI (34)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.