Čip naj bi bolniku omogočil, da z delom možganov nadzira gibanje. Čip možgansko aktivnost namreč beleži s 1024 elektrodami, ki so razporejeni po 64 gibljivih "nitkah", ki so tanjše od človeških las.
"Nočem priklicati nesreče, vendar se zdi, da drugi vsadek deluje dobro," je v enem od podkastov povedal Musk in dodal, da tehnologija deluje.

Novica, da je Neuralink v človekove možgane vsadil čip, je Musk sporočil v začetku leta. Prvi pacient, ki so mu vsadili čip, je 29-letni Noland Arbaugh, ki je pred osmimi leti po nesreči med potapljanjem ohromel od ramen navzdol. Po besedah Muska lahko s pomočjo čipa danes igra spletne videoigre Mario Kart in Civilization VI ter z možgani nadzoruje premikanje kurzorja po zaslonu računalnika. Čeprav je bil iz bolnišnice odpuščen že dan po operaciji, so se mu nekatere od 64 nitk, ki so bile vgrajene v možganih, odklopile, zaradi česar so razmišljali, da mi čip odstranili. Kljub temu je Arbaugh v prvem posnetku po operaciji igral spletni šah in povedal, da nima nobenih kognitivnih motenj.
Podjetje Neuralink sicer trdi, da je pri bolniku v uporabi le okoli 15 odstotkov kapacitete čipa, cilj pa je ustvariti tesnejšo simbiozo med človeško in digitalno inteligenco.
Zaradi testiranj čipov na živalih, so Neuralink v preteklosti kritizirale nekatere organizacije za zaščito živali, ki so podjetju očitale predvsem neustrezno skrb za opice, ki naj bi jih usmrtili. Musk je v podkastu dejal, da se trudijo, da za živali v sklopu raziskav dobro skrbijo in si prizadevajo za njihovo dobro počutje, poroča The Independent.
KOMENTARJI (37)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.