Tujina

Polizal slamico in jo vrnil v avtomat, zdaj mu grozi zapor

Singapur, 27. 06. 2026 09.07 pred 2 urama 1 min branja 38

Didier Gaspard Owen Maximilien

Francoski najstnik se v Singapurju sooča z zaporno kaznijo, potem ko je polizal slamico iz avtomata za pomarančni sok, nato pa jo vrnil nazaj v avtomat. Videoposnetek svojega dejanja, ki ga je objavil na družbenih omrežjih, se je hitro razširil po spletu. 19-letnik je obtožen povzročitve škode ter kršenja javnega reda in miru.

Didier Gaspard Owen Maximilien, ki je v četrtek dopolnil 19 let, je obtožen, da je na družbenih omrežjih objavil videoposnetek, na katerem slamico, ki jo je obliznil, vstavlja nazaj v dozirnik na avtomatu za pomarančni sok.

Domnevni incident se je zgodil 12. marca v nakupovalnem središču v Singapurju.

Maximilien je svoje dejanje posnel in videoposnetek objavil na Instagramu z napisom "mesto ni varno". Posnetek je postal viralen in je sprožil negativne odzive, ki so privedli do njegove aretacije v Singapurju, ki slovi po tem, da ne tolerira slabega vedenja, poroča francoska tiskovna agencija AFP.

Videoposnetek je naložil na Instagram, saj je "vedel, da bo verjetno povzročil razburjenje javnosti ter izgubo ali škodo podjetju", je navedeno v sodnih dokumentov v zvezi z obtožbo.

Podjetje iJooz, ki upravlja avtomat, je povedalo, da je po incidentu zamenjalo vseh 500 slamic v dozirniku.

Zaradi motenja javnega reda in miru Maximilienu grozi do tri mesece zapora in denarna kazen, za povzročitev materialne škode pa do dve leti zapora.

Maximilienov odvetnik je v petek na sodišču povedal, da se bo njegov klient o svoji krivdi izrekel julija.

Maximilien je trenutno študent singapurske podružnice francoske poslovne šole Essec.

'Varne zagorelosti ni': izdelki za hitrejšo porjavitev

Še zadnji dnevi za izplačilo regresa: razlike segajo do 1500 evrov

  • ECEshop klime 24ur  01
  • ECEshop klime 24ur  02
  • ECEshop klime 24ur  03
  • ECEshop klime 24ur  04
  • ECEshop klime 24ur  05
  • ECEshop klime 24ur  06
  • ECEshop klime 24ur  07
  • ECEshop klime 24ur  08
KOMENTARJI38

Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.

abcdef321
27. 06. 2026 11.09
Še pri nas naj začnejo pisati take kazni pa po mir in čisto povsod
Amor Fati
27. 06. 2026 11.06
Doma se lahko delas kot da si najvecji frajer na tem planetu. V tujini pa tega ne mores poceti brez da bi brez tega nosil hude posledice. Sploh tam doli. Tisti, ki isce, ta najde. Tam ti niti jokanje pred obsodbo ne pomaga, ce imajo na voljo dokaz na katerem se rezis.
pisarniški stol
27. 06. 2026 11.04
Pravilno. Tak pristop potrebujemo v Evropi. Tu za umor odsediš mogoče 2 leti, če si priden. Razvajena mularija pa sploh več ne ve, kaj bi počela od samega dolgčasa. Prav res rabijo fizično delo in neko motivacijo.
bronco60
27. 06. 2026 10.49
A nimajo v Singapurju za take bedarije fizično kazen, ki bi bila še kako poučna, npr. 10 udarcev z palico po zadnji plati?
galeon
27. 06. 2026 10.47
Neumni Evropejc.
radar
27. 06. 2026 10.46
Podpiram. Verjetno to ni prvic naredil. Vzgojno mora bit.
Šumsko voče
27. 06. 2026 10.42
V keho z njim
Moderni mislec
27. 06. 2026 10.35
To je isto, kot, da bi nekomu pljunil v hrano in mu jo postregel, to je kaznivo v EU in v ZDA.
a res1
27. 06. 2026 10.32
Tega še pri nas nimamo. So napredni tole z slamicami.
ENDI
27. 06. 2026 10.32
Prav mu je !
misterbin
27. 06. 2026 10.27
Še nategnjen bo brezplačno v zaporu .
blue3dragon
27. 06. 2026 10.19
20 let naj bo zaprt, influencer...
kokicas
27. 06. 2026 10.17
Prav je tako, ker če ni tako strogo je potem stanje tako kot je po evropi z enmimi in tudi v sloveniji vsak po svoje
St. Gallen
27. 06. 2026 10.06
Red, po svicarsko
nekajpavem
27. 06. 2026 10.04
Naj odgovarja za svoje nespametno početje. Pa naj objavlja iz zapora vlog…
Nikdar več
27. 06. 2026 10.24
Vlog bo doooooolg.... Upam.
Ramzess
27. 06. 2026 09.54
Slamico z avtomata za pomarančni sok, kako je zadeva točno sploh mišljena, sok se toči sproti, slamice pa niso posebej pakirane, jih avtomat dozira ločeno. Kako je on slamico dal v avtomat, če to ni mogoče, ali vsaj nebi smelo biti.
Bananistanec
27. 06. 2026 10.10
Je sploh važno kako je slamico stlačil nazaj v avtomat, normalno vzgojenem osebku kaj takega ne bi smelo prit na pamet
borjac
27. 06. 2026 09.50
Pravilno .
NotMe
27. 06. 2026 09.47
Medtem, 4000 km stran, sledi prepoved mini pakiranj sladkorja, ketchupa...kar vidim otroke, ki sesajo kocke cukra in jih vrnejo v posodico. Pa pekočo papriko v ketchupu. Saj samo hec
Moderni mislec
27. 06. 2026 10.36
Mmmm pekoča paprika pa feferon...
JanezNovak13
27. 06. 2026 11.16
"4000 km" Geografija ne gre? Še kakšen cm zraven.
Capri
27. 06. 2026 09.41
še dobro, da je samo zapor
kopernivečmoj
27. 06. 2026 10.13
Samo sklanjat za milo pobrat se ne bo smel....bo hitro slamco fasal...
Zmaga Ukrajini
27. 06. 2026 09.38
Mene pa zanima kakšne avtomate imajo tam, da so takšne stvari sploh mogoče! A torej so vsi ljudje odvisni od "dobre volje" posameznikov, in torej pristojni niso stvari že v osnovi uredili tako, da kaj takšnega sploh ne bi bilo mogoče storiti,... ker pač nikoli ne veš kje se bo našel kakšen tak idio_, ki bo dobil kakšne takšne bolne ideje. Če lahko vsak prešlata in obliže slamice, potem pač nimajo dobro urejenih stvari.
_endrug
27. 06. 2026 09.47
V naših samopostrežnih trgovinah je tudi vsemogoče možno delati. Pa večina nedela oslarij.
pager
27. 06. 2026 10.47
skoč na Dunaj, sedi na avion in boš po desetih urah v Singapurju. Potem pa se mal sprehod poglej avtomate za pijačo, poglej kakšni so in poglej kje slamica ven pade. In ko boš to videl, jo lahko probaš nazaj tlačit, sam...
ISSN 15813711 © 2025
24ur.com, Vse pravice pridržane
Verzija: 1763