Tujina

Požar pri Čakovcu: pilot v bolnišnici, letalo povsem pogorelo

Zagreb , 27. 05. 2025 11.35 1 min branja 0

Požar na letališču v Čakovcu

Zasebno letalo na letališču v Čakovcu je zajel požar. Pilot je bil prepeljan v bolnišnico. Letalo je popolnoma uničeno, vzrok pa je tehnična okvara.

Na letališču 'Čakovec' pri vasi Pribislavec v Medžimurju je zagorelo zasebno letalo. 27-letni pilot je po krajšem testnem letu letalo parkiral ob travnati stezi letališča. Ko je letalu natočil gorivo in ga poskušal znova zagnati, je v predelu motorja izbruhnil požar, poroča Net.hr.

Požar na letališču v Čakovcu
Požar na letališču v Čakovcu
FOTO: Hrvaška policija

Mladega pilota so z reševalnim vozilom prepeljali v UKC Čakovec, resnost njegovih poškodb pa še ni znana. Letalo je v požaru popolnoma zgorelo. Ugotovili so, da je vzrok požara tehnična okvara na motorju. Ogenj se je nato z motorja razširil na celotno letalo. O dogodku je bila obveščena enota za preiskavo letalskih nesreč. Materialna škoda je ocenjena na okoli 19.000 evrov.

  • Set orodij
  • Električni prekopalnik
  • Vrtna hiška
  • Akustični panel
  • Drsna vrata
  • Kopalniško pohištvo
  • Visokotlačni čistilnik
  • Robotska kosilnica
  • Regal
  • bauhaus - lestev
  • akumulatorske  škarje
KOMENTARJI0

Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.

ISSN 15813711 © 2025
24ur.com, Vse pravice pridržane
Verzija: 1527