Tujina

Nov posnetek: Putin sam za volanom, v hotel s šopkom rož

Moskva, 13. 05. 2026 12.04 2 min branja 123

Vladimir Putin vozi avto

Potem ko so se v zadnjih dneh pojavila poročila, da naj bi ruski predsednik zaradi strahu pred atentatom dneve preživljal v bunkerju, je Kremelj objavil nov videoposnetek. Na njem se Putin sam pripelje do hotela v Moskvi, kjer ga v avli čaka 89-letnica, njegova nekdanja učiteljica. V nadaljevanju ogovori še mimoidočega, ki pa so ga ruski neodvisni mediji identificirali kot nekdanjega varnostnika v enem od podjetij, povezanih s Putinom.

Kot je pred dnevi poročal Financial Times, ki se je skliceval na neimenovane in anonimne evropske obveščevalce, naj bi Rusija zaradi strahu pred atentatom zaostrila varnostne protokole za predsednika Vladimirja Putina.

Predsednik in njegova družina naj bi prenehali obiskovati svoje rezidence v Moskvi in na severozahodnem območju Valdaj ter naj bi namesto tega preživljali več časa v bunkerjih, tudi na območju Krasnodarja na jugu Rusije.

Kremelj je sicer navedbe zahodnih medijev označil za nesmiselne, včeraj pa so z javnostjo delili nov posnetek. Ta prikazuje sproščenega Putina, ki se za volanom ruskega SUV-ja z varnostnikom pripelje do hotela v središču Moskve. Iz avta stopi z velikim šopkom rož, nato pa se sprehodi v hotelsko avlo, kjer ga čaka njegova učiteljica iz otroštva.

Putin, oblečen v kavbojke in jakno, objema učiteljico Vero Gurevič, ta pa ga večkrat poljubi na lica.

Za ogled potrebujemo tvojo privolitev za vstavljanje vsebin družbenih omrežij in tretjih ponudnikov.

V nadaljevanju se v avli rokuje še z mimoidočim, ki vstopi v hotel z družino. Pogovarjala sta se o vremenu, Putin pa je moškega vprašal, kakšna se mu zdi prestolnica. Pozneje je učiteljici pomagal do vozila in jo odpeljal na večerjo v Kremelj. Povabil jo je tudi na vojaško parado ob dnevu zmage, ki je potekala 9. maja, poroča Reuters.

Putin s svojo nekdanjo učiteljico
Putin s svojo nekdanjo učiteljico
FOTO: Profimedia

Čeprav se zdi, da je moški naključni mimoidoči, pa ga je neodvisna ruska preiskovalna agencija Agency identificirala kot nekdanjega zaposlenega (varnostnika) v podjetju, ki je upravljalo luksuzne koče Putina in njegove dolgoletne partnerke.

Ruski predsednik, ki je na oblasti kot premier ali predsednik že od leta 1999, se v zadnjem času sooča s kritikami, da je vse bolj odtujen od ljudstva. V zadnjih mesecih mu je tudi padla podpora, a po navedbah državnih merilcev javnega mnenja kljub temu ostaja "visoka".

  • Grill KW25 PROPLUS vrtiljak
  • Grill KW25 PROPLUS vrtiljak 2
  • Grill KW25 PROPLUS vrtiljak 3
  • Grill KW25 PROPLUS vrtiljak 4
  • Grill KW25 PROPLUS vrtiljak 5
  • Grill KW25 PROPLUS vrtiljak 6
  • Grill KW25 PROPLUS vrtiljak 7
  • Grill KW25 PROPLUS vrtiljak 8
  • Grill KW25 PROPLUS vrtiljak 9
  • Grill KW25 PROPLUS vrtiljak 10
  • Grill KW25 PROPLUS vrtiljak 11
  • Grill KW25 PROPLUS vrtiljak 12
  • Grill KW25 PROPLUS vrtiljak 13
  • Grill KW25 PROPLUS vrtiljak 14
  • Grill KW25 PROPLUS vrtiljak 15
  • Grill KW25 PROPLUS vrtiljak 16
  • Grill KW25 PROPLUS vrtiljak 17
  • Grill KW25 PROPLUS vrtiljak 18
  • Grill KW25 PROPLUS vrtiljak 19
  • Grill KW25 PROPLUS vrtiljak 20
KOMENTARJI123

Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.

puspan
13. 05. 2026 21.25
Ta mali model niti šoferjem več ne zaupa.
G. Papež
13. 05. 2026 19.18
Tudi Putin izgleda kot neka starka. Da mu daš na glavo ruto, bi mislil, da je Štefica iz Zaboka.
slayer2
13. 05. 2026 19.34
Zeleni pajac je pa že tako napihnjen,da ga bo vsak čas razneslo!!!
Komentator aligator
13. 05. 2026 18.50
Se mu je opravičila da ga je narobe naučila.
anatomija
13. 05. 2026 18.40
Putin je zopet prosil Zelinskega naj mu dovoli malo sprehoda izven bunkerja
macolagobec
13. 05. 2026 18.45
Ja, Zelenski je dober človek, celo sovražniku pomaga tako, da preveč ne trpi.
Komentator aligator
13. 05. 2026 18.55
Jaz se raje dobivam z vnukinjo svoje učiteljice.
anatomija
13. 05. 2026 18.22
Rusko gospodarstvo je v začetku leta 2026 vstopilo v recesijo: v prvih dveh mesecih se je BDP države zmanjšal za 1,8 %, kljub napovedi centralne banke o 1,6-odstotni rasti v prvem četrtletju. Vladimir Putin je to mračno statistiko prebral na seji vlade prejšnji teden. Strokovnjaki napovedujejo val stečajev v predvsem v gradbeništvu.Zaostanki pri plačilu komercialnih računov so januarja dosegli rekordnih 109 milijard dolarjev, kažejo podatki Rosstata. Število podjetij z davčnimi zaostanki se je po podatkih ruskega podjetja Aktion Accounting povečalo na 439.900. Ukrajinski napadi brezpilotnih letal na ruska pristanišča in rafinerije aprila so Moskvo prisilili, da je zmanjšala proizvodnjo nafte za 400.000 sodčkov na dan, kar je zmanjšalo velik del dobička zaradi visokih cen. Še ta dobiček pa izpuhti v stroških za črpanje nafte , ki je zgorela in uničeni naftni infratrukturi. Navadni Rusi govorijo o obupu in vrnitvi sovjetskih spominov. »Mi, tako kot jaz, smo zelo zaskrbljeni, ker smo se rodili v državi, ki je nismo mogli zapustiti,« je dejala 53-letna Tatjana, vodja logistike. »Prej smo živeli za železno zaveso in takrat smo bili prepričani, da se to ne bo nikoli več ponovilo. A izkazalo se je, da se je. Zdaj imamo digitalno železno zaveso.« 46-letna vodja prodaje Irina je opisala ekonomsko realnost: prodaja je padla, ljudje imajo manj denarja, nakupovalni centri so skoraj prazni, cene so se podvojile, cene sadja in zelenjave pa so se potrojile.
Stojadina-sportiva
13. 05. 2026 18.46
Izpostavi še koliko je zahod zapufan...ne bi raje o tem anede...
Stojadina-sportiva
13. 05. 2026 18.58
Pa recimo kako o evropski tehnologiji, baje nam gre odlično...100+ stare firme se zapirajo izključno zaradi bogatije 😅
Zmaga_Ukrajini _ .
13. 05. 2026 18.04
Kdor bi res rad izvedel kaj konkretno se dogaja z mosskovitsko "ofenzivo" (seveda to ni namenjeno russofilićem - zanje je samo blic, z ostalim se naj ne trudijo, ker ne bo haska), se splača poslušati včerajšnji posnetek na kanalu Jason Jay Smart (Ukraine Just Dealt A HUGE Blow To Russian Oil), kjer Chuck Pfarrer (dopisnik Kijev Posta) odlično predstavi problem mosskvićev. Pravzaprav bi bilo komično, če ne bi tako tragično - umrlo je ŠTIRIKRAT VEČ mosskvićev, kot je umrlo Američanov v celotni WW2 po celem svetu. Dovolj pomenljivo! Mosskovija izgubi DVA BATALJONA LJUDI VSAK DAN, SEDEM DNI NA TEDEN! Pfarrer je še povedal, da nihče, ki vsak dan izgubi dva bataljona svojih ljudi, ni zmagal, ... tukajšnji russofilići pa še vedno sanjajo... Skratka, putlerja ne bodo rešile nobene rožice in objemi nastavljencev (insceniranje slučajnega srečanja in podobne mosskovitske namještaljke). Stvari so šle svojo pot, in na fronti je stvar bolj kot ne odločena. Treba se bo sprijaznit. Vsakršno nadaljevanje je samo podaljševanje agonije in izgubljanje še več življenj.
macolagobec
13. 05. 2026 18.12
Ampak, dokler je vojna je Putin še živ. Potem pa ne bo več in on to dobro ve.
Odisej25
13. 05. 2026 19.14
Kdor bi resnično rad vedel, kaj se dogaja v Rusiji oziroma Ukrajini, ne bo poslušal nakladanja in laganja ukro propagandistov (dopisnik Kijev posta - smešno). Dobro bi bilo poslušati ZDa novinarja Tuckerja s do nedavnega glavno PR gospo Julijo Mendel, ki jasno pove, da so korupcija, droge in pohlep kliki Zelenskega, pove o tajnem svetu najljubšega diktatorja Zelenskega
slayer2
13. 05. 2026 19.36
Samo zate Zukrija!!! Zelenskega bi lahko obtožili ustanovitve organizirane kriminalne združbe Škandal "Midas" utira pot obtožbam proti Zelenskemu Ukrajinsko vlado pretresa nov val korupcijskih škandalov, škandal »Midas«, potem ko sta Nacionalni urad za boj proti korupciji Ukrajine in Specializirano tožilstvo za boj proti korupciji razširila preiskavo pranja več kot 460 milijonov grivn oziroma približno 10,5 milijona dolarjev prek luksuznega stanovanjskega projekta v bližini Kijeva. V središču primera so ljudje iz najožjih političnih in poslovnih krogov ukrajinskega predsednika Volodimirja Zelenskega, vključno z njegovim nekdanjim vodjo kabineta Andrijem Jermakom. Po navedbah ukrajinskih protikorupcijskih organov gre za gradnjo elitnega kompleksa, znanega kot "Dinastija", v mestu Kozyn blizu Kijeva. Preiskava trdi, da je organizirana skupina prek nadzorovanih podjetij in finančnih transakcij med letoma 2021 in 2025 prala denar, za katerega sumijo, da izvira iz kriminalnih dejavnosti. Projekt naj bi vključeval gradnjo zasebnih rezidenc, pomožnih objektov in skupnega luksuznega prostora. Jermak, ki je do konca lanskega leta veljal za enega najmočnejših ljudi v Kijevu in Zelenskega najbližjega sodelavca, je bil v zadevi uradno imenovan za osumljenca. Gre za korak, ki predhodi morebitni vložitvi obtožnice, a ima že močan politični učinek, saj gre za človeka, ki je bil leta ključni posrednik ukrajinskih oblasti v stikih z zahodnimi partnerji. Njegov odvetnik je sume zavrnil kot neutemeljene, sam Jermak pa je dejal, da ima v lasti le eno stanovanje in en avtomobil. Čeprav se v političnih in medijskih krogih vse pogosteje pojavlja vprašanje, ali bi preiskava sploh lahko dosegla Zelenskega samega, so ukrajinski protikorupcijski organi poudarili, da predsednik Ukrajine v ta postopek ni vključen. Direktor NABU in vodja SAPO sta sporočila, da se Zelenski "ne pojavlja" v predpreiskovalnem postopku, kar je pomembna pravna ovira za ugibanja, ki se širijo med ukrajinsko javnostjo in opozicijo. Vendar je primer za Kijev politično izjemno težaven. Operacija Midas je bila že povezana s sumi korupcije v energetskem sektorju, zlasti v državnem podjetju Energoatom, pa tudi z obtožbami o nepravilnostih pri obrambnih javnih naročilih. Preiskava imenuje nekdanjega podpredsednika vlade Oleksija Černišova, poslovneža Timurja Mindiča, nekdanjega poslovnega partnerja Zelenskega iz obdobja "Kvartala 95", pa tudi druge uradnike in posrednike. Posebno pozornost pritegne del afere, ki se nanaša na obrambni sektor. Ukrajinski mediji in protikorupcijske organizacije so sporočili, da posnetki, povezani s primerom »Midas«, omenjajo pogovore med Timurjem Mindičem in Rustemom Umerovom, sedanjim sekretarjem Sveta za nacionalno varnost in obrambo ter nekdanjim ministrom za obrambo. Po teh trditvah so se pogovori nanašali na nabavo dronov, streliva, neprebojnih jopičev in podjetja »Fire Point«, kar je v ukrajinski javnosti že predmet številnih vprašanj. Umerov v zadevi ni uradno osumljen, vendar se po navedbah ukrajinskega tožilstva pojavlja kot priča. Njegov urad je že prej sporočil, da ne bo komentiral fragmentiranih posnetkov, katerih pristnost je treba preveriti, medtem ko je Umerov sam dejal, da je organom pregona že posredoval potrebna pojasnila. Vendar pa politični pritisk nanj narašča, saj se pojavljajo vprašanja o vplivu zasebnih posrednikov na odločitve v obrambnem sektorju. Ukrajinska javnost je bila še posebej glasna glede razprave o podjetju Fire Point, proizvajalcu brezpilotnih letalnikov in raket, za katerega nekateri kritiki trdijo, da ima privilegiran položaj pri državnih naročilih. Ukrajinski časopis Pravda je poudaril, da so trditve o 7,1 milijarde dolarjev državnega denarja za podjetje verjetno posledica napačne razlage pogovora, saj se je znesek nanašal na širše povečanje porabe ministrstva za obrambo in ne posebej na podjetje Fire Point. Ne glede na pravni izid je afera že resno škodovala podobi, ki jo Kijev poskuša zgraditi pred svojimi
Zmaga_Ukrajini _ .
13. 05. 2026 19.48
Smešni ste russofilići. In prav o tem govorim. Ni za vaju žvaka, držita se svojega blica. Odisejić se celo nekaj zmrduje nad Chuckom Pfarrerjem - ameriški pisatelj, filmski producent in nekdanji pripadnik ameriških mornariških specialnih enot SEAL,... odisejić ima raje blebetanja žnj komentatorjev na blicu. Russofilići se raje resno držite blica, dejanske informacije pač niso za vaju. In slayić bo zdaj vlekel neke kvazi koruptivne afere, ki s stanjem na fronti in mosskovitsko nesposobnostjo nimajo ama nobene, niti najmanjše zveze. Mimogrede, še zanimiv detajlčič - mosskovija je absolutni in nesporni prvak v korupciji v regiji. Reveža...
slayer2
13. 05. 2026 20.07
...sta te naredila!!!
anatomija
13. 05. 2026 21.15
v Rusiji ljujde blizu Putinu , ki so osumljeni korupcije skrivnostno umerejo , da ne bi izdlali svojega šefa
Odisej25
13. 05. 2026 17.40
naši glavni mediji pišejo le to, kar jim servira ukro obvešečevalna. nikoli se ne ozrejo po drugih informatorjih, ki so dobro seznanjeni z zadevami. Pred dnevi je dolgoletna sodelavka in njegova PR gospa Menedel imela intervju, v katerem je obelodanila vse korupcijske povezave v kliki Zelenskega. Povedala je kako so kradli denar upokojencem itd. Andrej Jermaka so aretirali zaradi korupcije. To je bil drugi mož v vladi Zelenskega. Mediji ne pišejo o tem, kako ukro nacisti prodajajo orožje vsem mafijcem tega sveta itd. Vsak dan nas obsipavajo z lažmi, kot Putina je strah, Rusi ne napredujejo, izgubljajo , gospodarstvo je v težavah itd. Resnica pa je enostavna in cinična. Rusi bodo dosegli vse, kar so si zadali za cilj. PIKA.
jugatneme
13. 05. 2026 17.22
...Putin z rožami v hotel - sem že pomislil, da mu je neka hostela povila še enega otroka
Komentatorskijunky
13. 05. 2026 16.10
preden dotični zaključi s svojim uradovanjem naj nabere par milijonov rožic in jih razdeli med ruske mame, žene, hčere, katerih dragih ne bo nikoli več nazaj. Kot gre tista pesem : Kam so šli vsi ti vojaki? Že dolgo je od tega. Na pokopališča, prav vsi. O, le kdaj se bodo naučili?
markan3
13. 05. 2026 16.27
🤦‍♂️
Odisej25
13. 05. 2026 17.52
Številnih ruskih mladih fantov ne bo nazaj. Še bolj številni umrli so ukrajinski fantje. Je pa razlika med njimi. Ukrajinci so le žrtev v tej posredniški vojni. Ukrajina bi bila danes lahko cela, neporušena in država z neko prihodnostjo. To ni, ker je ubogala Zahod. Ker je ubogala B. Johnsona. Rusi so se pa borili za svoje rojake v pokrajinah, ki so bili zatirani tako ali še huje kot Primorci za časa režima Mussolinija, borili so se za varnost svoje domovine.
Komentatorskijunky
13. 05. 2026 18.40
odisej, ne vleči me za jezik s temi brezpredmetnimi komentarji, ker instiktivno čutiš , da te vsak osnovnošolec z argumenti pokaže vrata. Min. 80% folka tu gor ti v manj kot 7 sekundah z dejstvi dokaže tvojo faleno percepcijo
Odisej25
13. 05. 2026 19.23
Komentator,... dejstva so na strani Rusije. Na strani Ukrajine so same laži, nacionalizmi, nacizmi, upognjenost politikov lažnivih politikov, hazarderstvo tajkunov v Ukrajini. Če bi naštete zanimal mir in blagostanje ukrajincev , bi podpisali pogodbo aprila leta 2022. Rešili bi številna življenja, a so raje šli v vojno in žrtvovali več kot milijon mladih ukrajincev in okoli 10 milijonov jih je pobegnilo in se nikoli več ne bodo vrnili v to skorumpirano državo.
Zmaga_Ukrajini _ .
13. 05. 2026 19.40
Komentatorski,... odisejić je tako falen, da ne bo nikoli zmogel ugotoviti, da je falen. Niti najbolj preproste umske operacije, kot je sešteti 1 in 1 mu ne uspeva, zato bodi milosten. Eni so pač nagnjeni k temu, da so večne "žrtve" in jokice, ki so jim vedno drugi krivi za njihovo nesrečo.
Komentatorskijunky
13. 05. 2026 19.49
Odi, dejstva niso na strani ruskega naroda (!), več kot milijon padlih, več milijonov trpečih svojcev - za prazen nič. Rusija ima 100x več vsega kot ukr in se ji ta vojna ne izplača. to ve vsak ruski oligarh. Ne zmerjaj /žali ukr naroda , če vsaj malo poznaš dejstva: ukr so se skupaj z rus borili v ww2, ukr za razliko od rus niso nikoli podpisali Pakta z brkotom, Stalin jih je izčrpaval z lakoto, VP je kršil dogovor rus-ukr (ukr da rus jedersko orožje in se v zameno zavezuje, da ne bo nikoli napadla ukr, VZ je Žid torej po definiciji ni naco , mio rus jus je zbežal iz rus,... bo za začetek dovolj ali greva še globlje?
puspan
13. 05. 2026 21.29
Odisej, preveč "happy" TV gledaš!
ho?emVšolo
13. 05. 2026 15.53
Kako opazno želi Putin popraviti javno mnenje. Takoj ko so mediji objavili, da se skriva v zakloniščih, se je on (oziroma njegov dvojnik) pojavil na posnetku, ko obiskuje starostnike. Očitno ga je strah javnega mnenja in želi graditi vtis o vsemogočnosti, da ga jastrebi iz njegovega kroga ne začnejo trgati.
zrela hruška
13. 05. 2026 15.45
ja na daljinsko vodenem?!
Andrej 007
13. 05. 2026 15.40
To je bil Putinov dvojnik,pravi putko je varno skrit v bunkerju.
mario7
13. 05. 2026 17.06
Putin ni jj
Stojadina-sportiva
13. 05. 2026 15.31
Zahodni voditelji stopijo med ljudi samo takrat, ko jih je treba obkrožit, ali pa še to ne. Eni pač delajo drugače...kdo bolj kaže, da je v službi naroda si pa sami razlagajte...
boslo
13. 05. 2026 17.39
Nekateri napadejo svojo sosedo, suvereno samostojno državo. Praktično pobijajo svoje brate.
Stojadina-sportiva
13. 05. 2026 18.10
Ukrajina pred konfliktom je bila daleč najbolj skoruptirana država, no potem so jo skomercializirali v najbolj suvereno tako kot pišeš. Pač nekako je treba upravičit vse miljarde, ki so šle tja in še kam. Glede pobijanja, pa saj se ve kdo je začel prvi z poboji...res pa da v cajtngih tega ni noben napisal, kar bi bila spet ovira za neomajno podporo mar ne?
boslo
13. 05. 2026 18.26
Saj se ve 🤣🤣🤣
markan3
13. 05. 2026 15.22
kako ste kaj danes ❓😁
Rudar
13. 05. 2026 17.04
Dobro. Pa ti?
boslo
13. 05. 2026 17.40
Baja, zakaj nisi na poti proti jugu?
boslo
13. 05. 2026 17.51
Zakaj minusi? Nikamor ga ne podim. Baja namreč dela v Beču, tam je jutri praznik...
ENDI
13. 05. 2026 14.56
Tudi če bi bil dvojnik, atentata pa vseeno ni bilo. Ljudje ga imajo radi.
Rudar
13. 05. 2026 15.05
Tudi Trumpa in Natanjahuja imajo nekateri radi.
bandit1
13. 05. 2026 14.54
Se spomnite ko ste hrabre miške slikali na vlaku za Kijev. Vsak s svojim telefonom v rokah in se hvalili kako so hrabri. Med njimi tudi naš jastreb. Pa nehajte s telefonom te najde še muha kaj šele dron.
markan3
13. 05. 2026 15.17
on je bil takrat na poljskem, slikan pa kao v ukrajini
boslo
13. 05. 2026 17.27
Baja ga video...
Emyy
13. 05. 2026 14.51
Kramp se vozit ne zna
VladaJePadla
13. 05. 2026 14.49
Vceraj sem videl posnetek kako so sodili placancu iz UK ki se je boril v Ukrajini. Zdaj nevem koliko je resnice samo ko so ga vprasali koliko so mu placal je rekel 400 funtov. Dobil je 13 let v kazenski koloniji. Ukrajinci igrajo luksus po evropi in svetu na fronto pa revezi iz vseh vetrov.... koliko sem uspel videt Rusom ne gre slabo zenske nasmejane pojejo kalinka kalinka delajo imajo zivljenje. No zmaga ukrajini ima druge podatke. Pa da nebo pomote jaz sem za mir in mir bi lahko bil ce boi takoj na zacetku sklenili kompromis da Nato ne v EU pa lahko gredo ce zelijo. Od Nata tako noben nima nic. Do zdaj so se se vedno pokakl pri vseh incidentiv ko so zasli droni in rakete v katero drzavo Nato pakta in si izmisljevali zgodbice. Ukrajinci so nasedli zahodnemu kapitalu in nastavljencem nic drugo. Jim ni bil v interesu mir in so sli raje v vojno in vojna se ni zacela 2022.
Rudar
13. 05. 2026 14.53
Tolko neumnosi na enem kupu pa že dolgo ne.
Stojadina-sportiva
13. 05. 2026 18.51
Če si za mir, pravjo eni da si rusofil...
biggbrader
13. 05. 2026 14.47
Stevo se bo z Volgo gor peljal !
vrtnar _
13. 05. 2026 14.31
nisem kriv, da sem lep, sem pa kriv, da sem bogat
ISSN 15813711 © 2025
24ur.com, Vse pravice pridržane
Verzija: 1763