Plaža Klančac v Brseču je izjemno priljubljena med turisti zaradi čiste vode in visokih pečin, znanih kot Lozarov stup – od koder pogumni skačejo v vodo. Tudi mladi Nemec iz skupine motoristov se ni mogel upreti adrenalinu. Po prvem uspešnem skoku se je pri drugem hudo poškodoval. "V treh minutah smo poleteli, vmes smo dobili koordinate, kje naj bi se to zgodilo, tako da smo se namenili tja, ene šest minut smo rabili do tja," je opisal Tomaž Mrlak, član helikopterske posadke, ki je sodelovala pri reševanju poškodovanca.
Ob prihodu na plažo, ki je bila "polna turistov in njihovih stvari", je Mrlak ocenil, da je pristanek prenevaren. Kljub temu je sprejel izjemno drzno odločitev: medicinsko ekipo so spustili na streho dveh majhnih objektov tik nad plažo. Pri tem manevru je krmilo prevzel kopilot, saj je bil položaj optimalen za Mrlakov vizualni nadzor.

Spektakularen pristanek s preciznim manevrom slovenskega pilota je pritegnil tudi pozornost hrvaških medijev, ki so pilota označili za heroja. "S pilotskega vidika to niti ni bil ne vem kako majhen prostor, so bili že manjši prostori," pa pravi Mrlak.
Čeprav so ga mediji oklicali za heroja, ta skromno poudarja izjemno delo svojega kopilota in celotne ekipe.
Po uspešni oskrbi in signalu so ponesrečenca naložili na helikopter in ga odpeljali v bolnišnico v Reki.
Kot pojasnjuje Mrlak, so akcije helikopterske nujne medicinske pomoči na splošno obravnavane kot letalske operacije z visokim tveganjem. Število takšnih primarnih poletov se poleti znatno poveča zaradi prisotnosti turistov, medtem ko je pozimi fokus na urgentnih medicinskih stanjih, kot so srčni infarkti in kapi, kjer je hitrost ključnega pomena, saj je "vsaka minuta odločilna".
Prometne nesreče prav tako predstavljajo pomemben del njihovega dela. Na Hrvaškem so takšni primeri, kjer helikopter pristane na izjemno zahtevnih lokacijah, še razmeroma nova praksa. Po Evropi pa so takšni posnetki pogosti. Vrhunska letalska osebja, z več tisoč urami letenja, pristajajo na vrtovih hiš ali na ozkih mestih nesreč. Mrlak poudarja, da takšnih zahtevnih nalog ne morejo opravljati začetniki, ampak le izkušeni profesionalci.
V oddaji 24UR ZVEČER je Mrlak pojasnil tudi, zakaj se je odločil za delo v helikopterski nujni medicinski službi (HEMS) na Hrvaškem. Po 20 letih službovanja v vojski, kjer si je nabral bogate izkušnje, je tri leta delal zunaj nje. Med drugim je leto in pol letel po Afriki za Združene narode ter v Kuvajtu kot inštruktor nacionalne garde. Nato pa je prejel ponudbo, da se pridruži novo ustanovljeni HEMS službi na Hrvaškem.
Kot pravi, je bil glavni razlog, da se je vrnil v regijo, domotožje in želja, da bi bil bliže domu.
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.