"Deklico smo pregledali s bronhosopijo in ugotovili, da nekaj blokira njene dihalne poti," so sporočili iz bolnišnice. A fotografije in pregledi niso pokazali, kaj se skriva v dihalnih poteh sedemletnice.
To so ugotovili šele ob odstranitvi tujka, pri čemer se je izkazalo, da se je v dihalnem organu zataknil zamašek za zobno pasto. Zdravniki predvidevajo, da je zamašek deklica pogoltnila, nato pa vdihnila, predmet je zdrsnil v sapnik ter naprej do pljuč. "Deklica se vsak dan počuti bolje," je vodstvo bolnišnice tudi zapisalo v objavi na družbenih omrežjih.
Kljub temu, da je deklica 20 dni neprestano kašljala, pa bi se lahko zgodba končala veliko slabše, saj bi se lahko tudi zadušila. So pa podobni incidenti vse bolj pogosti. Od leta 1990 so se skoraj podvojili, ugotavlja študija, ki je bila pred leti objavljena v znanstveni reviji Pediatrics. Statistika iz leta 2019 kaže, da zaradi zaužitja tujka zdravnika obišče 18 od 10.000 otrok.
Najbolj pogosti predmeti, ki jih otroci ponesreči pogoltnejo oziroma vdihnejo, so igrače in kovanci. Med najbolj nevarnimi pa so baterije in ostri predmeti, na primer žeblji.
KOMENTARJI (12)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.