Prizivno sodišče v Nišu je v primeru izginule Danke Ilić odredilo dopolnilno preiskavo izginotja in smrti deklice ter rekonstrukcijo dogodkov, poroča srbski Blic. V izjavi so navedli, da je treba dodatno razjasniti okoliščine in preveriti veljavnost zbranih dokazov, vključno z zagovorom osumljencev.
Po sklepu prizivnega sodišča v Nišu bo novi sodni senat s spremenjeno sestavo rekonstrukcijo izvedel na podlagi do sedaj zbranih dokazov (podatki iz zapisnika o ogledu kraja dejanja, skice kraja dogodka, fotodokumentacija in mnenja izvedencev določenih strok itd.). Znova bodo morali zaslišati tudi mamo izginule deklice.

Samo rekonstrukcijo pa bodo morali izvesti pod enakimi pogoji: "Pod enakimi meteorološkimi pogoji, ob istem času dneva in z enakim medsebojnim položajem predmetov in parkiranega vozila na dvorišču hiše oškodovanke v naselju Banjsko Polje ter položajem službenih vozil na cesti v bližini hiše."
Prizivno sodišče je ob tem opozorilo, da mora predobravnavni senat pri ponovnem odločanju upoštevati, da je opis kaznivega dejanja v zvezi z obtoženim Radoslavom Dragijevićem "sam po sebi kontradiktoren in pravno nevzdržen".
Dejan Dragijević in Seđan Janković naj bi pred dvema letoma z vozilom zbila deklico ter njeno truplo nato najprej odnesla na odlagališče odpadkov, ga nato premestila v hišo, naposled pa ga v vednosti očeta Dejana Dragijevića znova premestila v eno od zapuščenih hiš. Ko je bila prvima dvema odvzeta prostost, naj bi Radoslav Dragijević Dankino truplo ponovno premestil na novo neznano lokacijo.
Kot so opozorili na sodišču, je treba ugotoviti, ali obstajajo razlogi za obtožbe zoper Radoslava Dragijevića. "Storilec namreč ne bo kaznovan, če je po storjenem hudem kaznivem dejanju pomagal krvnemu sorodniku oz. če ni prijavil storitve kaznivega dejanja krvnega sorodnika," so pojasnili.
Kot še piše Blic, je preiskava obtožnice v primeru Danke Ilić z Višjega sodišča v Zaječarju prestavljena na Višje sodišče v Negotinu. To pomeni, da sodniki, ki so bili kakor koli vpleteni v zadevo, bodisi z odrejanjem pripora, preverjanjem obtožnice ali podaljšanjem pripora, ne morejo sodelovati pri ponovni obravnavi obtožnice.
Višje sodišče v Zaječarju je zato zahtevalo, da se mu dodeli nov sodni senat, Prizivno sodišče v Nišu pa je sklenilo, da je treba zadevo odstopiti najbližjemu višjemu sodišču v regiji – Višjemu sodišču v Negotinu.