Tujina

Tesla na avtopilotu trčila v hišo, umrla 76-letna ženska

Houston, 22. 06. 2026 16.34 pred 13 urami 1 min branja 16

Tesla trčila v hišo

V predmestju Houstona v ZDA je voznik Tesle, ki je bila na avtopilotu, z veliko hitrostjo trčil v hišo, v kateri se je nahajala 76-letna ženska. Ta je v nesreči utrpela tako hude poškodbe, da je kasneje v bolnišnici umrla.

Nesreča se je zgodila v petek zvečer po lokalnem času v mestu Katy, zahodno od Houstona. 44-letni Michael Butler je s svojo Teslo drvel po eni od sosesk, sodeč po posnetkih nadzornih kamer pa je nato nenadoma zapeljal čez robnik in z veliko hitrostjo trčil v dvonadstropno opečnato hišo.

V hiši se je v času nesreče nahajala 76-letnica, ki so jo hudo poškodovano s helikopterjem prepeljali v bolnišnico, kjer je umrla.

Kot poročajo ameriški mediji, je voznik preiskovalcem povedal, da je bila Tesla na avtopilotu. Butler po prvih podatkih naj ne bi vozil pod vplivom alkohola, po trčenju pa je ostal ujet v vozilu.

Za ogled potrebujemo tvojo privolitev za vstavljanje vsebin družbenih omrežij in tretjih ponudnikov.

"To je velika tragedija," je za lokalni medij KPRC komentirala soseda žrtve. Kot je pojasnila, se je pokojna 76-letnica nahajala v dnevni sobi, ko je vanjo priletela Tesla.

Policisti okoliščine nesreče še preiskujejo.

Za dva ležalnika in senčnik na plaži 240 evrov

ZDA znova udarile v Tihem oceanu: dve smrtni žrtvi

KOMENTARJI16

Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.

biggbrader
22. 06. 2026 21.52
Tesla, močnejši kot tank. Hiše padajo.
jedupančpil
22. 06. 2026 21.04
bajte iz kartona :)
Brezimenski
22. 06. 2026 19.43
mimogrede…Teslina avtonomna vožnja je po realnih statistikah 4-7x bolj varna kot pa da vozi človek. Tisti kateri ne razumete razvoja tehnologije in ste proti napredku (z EU in našimi mediji na čelu),pa imate zelo veliko interesa to novico objavit, kljub temu da sploh ni nobenega dokaza da je avto vozil samostojno
MESE?AR
22. 06. 2026 20.23
Letala so tudi statistično bolj varna kot avti pa ne grem več na avion, ko sem videl razne dokumentarce o letalskih neumnostih. Razlika je predvsem, da v avtu odločam jaz
Fruci32
22. 06. 2026 20.39
Odločaš ti, vendar le do trenutka, ko ti nasproti vozeče vozilo nenadoma zavije na tvoj vozen pas.
L7
22. 06. 2026 19.06
Ne žaliti Nikole, prosim. 🙏
brusilec
22. 06. 2026 19.23
kaj ma nikola stem?
jedupančpil
22. 06. 2026 21.05
Uporabnik1921539
22. 06. 2026 18.18
kdaj bi ljudem jasno,kaj je avto in voznja in kaj to ni?
94001
22. 06. 2026 18.05
Moraš biti pa zares udarjen, da zaupaš svoje življenje eksperimentom Elona Muska.
jedupančpil
22. 06. 2026 21.06
to bo prihodnost, za vas runklje pa malo kasneje
94001
22. 06. 2026 18.03
Samo teslo vozi Tesla.
petb
22. 06. 2026 17.27
Boeing, Tesla .... Kaj sledi?
ISSN 15813711 © 2025
24ur.com, Vse pravice pridržane
Verzija: 1763