Davida Kneževića so prijeli minulo soboto ob pristanku na mednarodnem letališču v Miamiju. Vračal se je iz Srbije, kjer se je skrival vse od februarja, ko je v Madridu izginila njegova žena. Aretacija je potekala v sodelovanju med FBI, srbskim notranjim ministrstvom in kolumbijsko policijo.
Po poročanju ameriških medijev je Knežević osumljen ugrabitve v povezavi z izginotjem 40-letne Ane Marie Knežević Henao. 36-letnik je bil od samega začetka glavni osumljenec v preiskavi. Par je bil namreč v procesu ločitve, zakonca pa sta bila v sporu glede delitve večmilijonskega skupnega premoženja. Knežević se namreč ni strinjal, da si premoženje razdelita na pol.
S soprogo kolumbijskega porekla, ki je imela ameriško državljanstvo, sta več let živela v Miamiju, ustanovila pa sta uspešno podjetje, ki podjetjem na Floridi nudi računalniško podporo. Konec lanskega leta je Ana Maria odpotovala k prijateljem v Madrid, kjer se je po ločitvi želela ustaliti.
S prijateljico je bila nazadnje v stiku 2. februarja, od takrat pa se je za njo izgubila vsaka sled. Dan pozneje sta prijateljici Ane Marie Knežević prejeli sporočilo, v katerem jima je Američanka sporočala, da bo za nekaj dni odpotovala z moškim, ki ga je ravno spoznala. A tesni prijateljici sta bili prepričani, da sporočila ni poslala 40-letnica, tako zaradi načina izražanja kot tudi zaradi vsebine.
Na dan njenega izginotja je neznani moški onesposobil varnostne kamere v stanovanjski hiši, v kateri je živela. V stanovanju sicer niso našli znakov vloma. Španska policija je v nadaljevanju sprožila iskalno akcijo, a je do zdaj še niso našli.
Družina izginule ženske je od samega začetka krivdo pripisala možu. Ta se namreč sprva ni javljal na telefon, nato pa je trdil, da je bil v Srbiji, ko je Ana Maria izginila. Z oblastmi je v preiskavi sodeloval le preko svojega odvetnika v ZDA.
KOMENTARJI (63)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.