Vsaka zamenjava visokofruktoznega koruznega sirupa (HFCS) v Coca Coli, ki se prodaja v ZDA, bi pijačo bolj približala recepturi pijače, ki jo ponujajo v drugih državah, vključno z Mehiko in Avstralijo, od kjer kokakolo s trsnim sladkorjem tudi uvažajo nazaj v ZDA.
"S Coca Colo smo se pogovarjali o uporabi pravega trsnega sladkorja v kokakoli v ZDA in s tem so se strinjali," je Trump zapisal na družbenem omrežju in se zahvalil Coca Coli ter napovedal, da bo menjava sladkorja dobra poteza.

Kaj pravi Coca Cola? Podjetje je za AP sporočilo, da ceni Trumpovo navdušenje, več podrobnosti pa da bodo sporočili naknadno.
Zamenjava sladkorjev sicer ne bi vplivala na Trumpovo najljubšo pijačo, Diet Coke, ki kot brezkalorično pijačo uporablja aspartam.
Navdušenje nad dietno različico kokakole je Trump ovekovečil tudi z namestitvijo rdečega gumba v ovalni pisarni. S pritiskom nanj mu zaposleni namreč prinesejo to pijačo. The New York Times je leta 2018 poročal, da je Trump dnevno popil ducat dietnih kokakol.

Vrnitev k uporabi sladkorja v ameriški proizvodnji bi medtem lahko vplivala na pridelovalce koruze v državi, katerih pridelek se uporablja za umetna sladila. "Predsednik Trump podpira ameriška proizvodna delovna mesta, ameriške kmete in zmanjšanje trgovinskega primanjkljaja. Zamenjava visoko fruktoznega koruznega sirupa s trsnim sladkorjem bi povzročila izgubo na tisoče ameriških delovnih mest v proizvodnji hrane, zmanjšala dohodke kmetov in povečala uvoz tujega sladkorja, vse to brez kakršne koli prehranske koristi," opozarja direktor Združenja proizvajalcev koruznih izdelkov, John Bode.
Sladilo HFCS že lep čas kritizirata minister za zdravje Robert F. Kennedy ml. in njegovo gibanje Make America Healthy Again (Naredite Ameriko spet zdravo), s katerim želi spodbuditi živilska podjetja, da iz svojih izdelkov odstranijo sestavine, kot so umetna barvila, poroča STA.
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.