Tujina

Umrl severnoirski dobitnik Nobelove nagrade za mir John Hume

London, 03. 08. 2020 12.13 1 min branja 0

John Hume ob prejemu Nobelove nagrade.

Umrl je nekdanji severnoirski politik John Hume, ki je za svoja prizadevanja za mir na Severnem Irskem leta 1998 prejel Nobelovo nagrado za mir, je sporočila njegova družina. Star je bil 83 let.

Ustanovitelj severnoirske socialdemokratske in laburistične stranke John Hume je Nobelovo nagrado za mir prejel skupaj s tedanjim vodjo stranke ulstrskih unionistov Davidom Trimblom. Prestižno nagrado sta prejela za prizadevanja za končanje nasilja na Severnem Irskem s t. i. velikonočnim sporazumom.

John Hume ob prejemu Nobelove nagrade.
John Hume ob prejemu Nobelove nagrade.
FOTO: AP

Zadnja leta je preživel v domu za ostarele v Londonderryju. Njegova družina je sporočila, da je umrl davi po krajši bolezni.

  • Služba
  • Pravna pomoč za ceno malice
  • Nepremičnine
  • Nekdanji partner
  • Pridobite brezplačen nasvet
  • Zavarovanje pravne zaščite v prometu
  • Ali se vaša služba nikoli ne konča?
  • Družina
  • Mobing
KOMENTARJI0

Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.

ISSN 15813711 © 2025
24ur.com, Vse pravice pridržane
Verzija: 1425