Tujina

Policisti vdrli v banko, našli dva talca, storilec pobegnil

Bonn, 08. 05. 2026 11.39 2 min branja 48

Policija pred banko v mestu Sinzig

Po napetem dopoldnevu v nemškem mestu Sinzig so oboroženi policisti popoldne sprejeli odločitev in vdrli v banko, v kateri naj bi bilo zajetih več talcev. Kot so pozneje sporočili, so v banki odkrili dva nepoškodovana talca, ki sta bila zaklenjena v sobi. Storilca, predhodno so domnevali, da naj bi jih bilo več, pa v njej niso našli.

Policijska operacija je stekla ob 9. uri zjutraj, ko so bili policisti obveščeni, da naj bi več storilcev v banki zajelo talce. Na kraju dogodka so prisotne posebne policijske enote, nad Sinzigom krožijo helikopterji. Sumili so sicer, da med zajetimi talci ni strank, saj se je banka odprla ob 9. uri, storilci pa so vanjo vdrli kmalu zatem.

DRama s talci v Nemčiji
DRama s talci v Nemčiji
FOTO: AP

Malo po 14. uri so se policisti po analizi situacije odločili za vstop v banko. Po navedbah policije storilca ob vstopu ni bilo več v poslopju, v banki so našli le dva nepoškodovana talca. Bila sta zaklenjena v sobi.

Storilca v banki niso odkrili in trenutno ni jasno, kdaj jo je zapustil. "Morda takoj po kaznivem dejanju," je dejal tiskovni predstavnik.

Medtem ko storilca torej iščejo, pa bodo forenzični preiskovalci po navedbah policije na kraju dogodka ostali še nekaj časa. Zaslišani bodo tudi posamezniki, ki so jih našli v banki. "Najprej pa jim je treba zagotoviti zdravniško pomoč," je sporočil tiskovni predstavnik policije.

Kot je pred tem poročal Bild, se je zjutraj pred banko ustavil oklepni tovornjak za prevoz denarja, voznik tovornjaka naj bi izstopil, nato pa naj bi ga prestregel neznani moški in mu zagrozil.

Policija je območje okoli banke zaprla za javnost, ob tem pa zatrdila, da zunaj tega območja ni nevarnosti za prebivalce. Celotno mestno središče je bilo zaprto.

Pred Volksbank je bila nameščena velika skupina policistov, na pomoč so bile poklicane tudi specialne enote.

  • ECEshop klime 24ur  01
  • ECEshop klime 24ur  02
  • ECEshop klime 24ur  03
  • ECEshop klime 24ur  04
  • ECEshop klime 24ur  05
  • ECEshop klime 24ur  06
  • ECEshop klime 24ur  07
  • ECEshop klime 24ur  08
KOMENTARJI48

Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.

galeon
09. 05. 2026 09.22
Hahaha. Pogajal so se 5 ur z nikomur. Mal čudna je ta zgodbica. Če sta bila sama v banki nista mogla bit talca. Lahko sta samo roparja sama.
Wolfman
08. 05. 2026 17.07
Kera legenda. Zagotovo je tudi našel kar je iskal.
gullit
08. 05. 2026 15.57
Kul. važno da ni žrtev.
Lock Down
08. 05. 2026 15.46
In odnesel je .... kaj?
Wolfman
08. 05. 2026 14.58
Res me zanima kaj bodo danes objavili roparji! Očitno so z več razlogi v trezorju!
Rudar
08. 05. 2026 15.57
Preveč filme gledaš.
Svarog
08. 05. 2026 14.56
Po moje se je Arkan vrnil v svoj osnovni posel.
Komentator aligator
08. 05. 2026 14.53
Že izplen preštevajo😄
iziizi
08. 05. 2026 14.50
V nemciji je kriza
Noleani
08. 05. 2026 14.33
A so gledali orevec hollywoodskih filmov? Izvedba je slaba.
BoriSe
08. 05. 2026 15.43
Ti si pa strokovnjak, kajne!? Verjetno večkratni specialni povratnik v zapore, ker tako zelo obvladaš... Kot sem omenil..strokovnjak....ampak kavčar! 😅😂🤣
bohinj je zakon
08. 05. 2026 14.30
Slab načrt.
Komentator aligator
08. 05. 2026 15.02
Sto takih amaterjev ni za enega Janšo.
tornadotex
08. 05. 2026 14.18
Kaj še niso rešili... sedaj so že lačni...naj jim nesejo pico z uspavalom...
Wolfman
08. 05. 2026 14.15
samo še tega se manjka, da se objavi še kakšna nemška umazanija iz trezorja!
Wolfman
08. 05. 2026 14.10
Ni ga lepšega, kot je izropat kradljivo banko!
BoriSe
08. 05. 2026 15.44
Edini pametni komentar tukaj!👻😁👍
Hihitalec
08. 05. 2026 14.09
Nič nenavadnega v svetu kjer trenutno živimo
boslo
08. 05. 2026 14.07
Hans ali Jurgen zagotovo ni...
Pamir
08. 05. 2026 14.13
Hansi in Jurgeni so pred desetletji ropali po celi Evropi.
BoriSe
08. 05. 2026 15.45
Ne..a res ne!? Nemci...oziroma Hansi in Jurgeni po tvoje ne ropajo ali kaj!? Mater si falil..
Slovenska pomlad
08. 05. 2026 13.48
To še ni nič.Nas Slovence si v lastni državi zajeli razni Stevanovići,Janše, Jankovići, Arsenovići...
jedupančpil
08. 05. 2026 15.23
ne gre brez teh?
BoriSe
08. 05. 2026 15.49
Pa daj nehajte s temi..a res ne znate nic drugega kakor samo drek mešat kamor pridete!? Idiotikratizacija pač ne pozna meja!
a res1
08. 05. 2026 13.45
Komisar Rex bo rešil ta problem. Sledi nova epizoda ali celo cel filem.
BUONcaffee
08. 05. 2026 13.44
Kakšna drama!
FIRBCA
08. 05. 2026 13.43
bo vsaj tematika se pri nemcih da lahko kak film posnamejo
mojito88521
08. 05. 2026 13.22
Brez skrbi. Bruce Willis je že na poti.
BoriSe
08. 05. 2026 15.50
Pa daj bodi pameten..Chuck Norris je vse to vedel in rešil še preden je umrl..
ISSN 15813711 © 2025
24ur.com, Vse pravice pridržane
Verzija: 1763