"Celeberttijina lokalna organizacija za Miss Universe je bila uporabljena za spreminjanje tekmovanj v politične pasti in zasede, ki so jih financirali tuji agenti," so zapisali v policijski izjavi, poroča Reuters.
21. oktobra so ji prepovedali vstop v državo, njen mož in sin pa sta bila v Nikaragvi pridržana zaradi obtožb o zaroti iz leta 2018. Po navedbah oblasti naj bi sodelovala pri organizaciji protivladnih protestov.
Do tega je prišlo le malo po tem, ko je 23-letna Sheynnis Palacios, 18. novembra zmagala na tekmovanju Miss Universe. Palacioseva je prva ženska iz Nikaragve, ki je osvojila ta naslov, tudi predsednik Daniel Ortega je njeno zmago označil za trenutek "upravičenega veselja in ponosa". Sicer pa se Palaicoseva ni vrnila v Nikaragvo in trenutno živi v New Yorku.
Ko je 23-letnica zmagala, so prebivalci Nikaragve praznovali po ulicah in se veselili zmagoslavnega trenutka za njihovo državo. A policija zdaj obtožuje organizatorje, da so poskušali organizirati protivladne proteste, poroča Sky News.
Protivladni protesti leta 2018
Oblasti niso bile več zadovoljne z zmagovalko Miss Universe, ko je na Facebooku objavila fotografije, na katerih je sodelovala na enem od množičnih protivladnih protestov leta 2018. Takrat so bile demonstracije nasilno zatrte, Ortega pa je trdil, da je šlo za poskus državnega udara s tujo podporo. Protestniki so sicer dejali, da je šlo za akcijo proti predsednikovi represivni vladavini. Po podatkih Medameriške komisije za človekove pravice so vladne sile takrat ubile več kot 320 ljudi, piše Sky News.
KOMENTARJI (16)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.