"Kakšna je vzročno-posledična povezava med okvaro krmilnega mehanizma in stanjem ograje, je treba še ugotoviti," je pojasnil beneški glavni tožilec Bruno Cherchi, ki je v poročilu zapisal, da zaščitna ograja na nadvozu zaradi starosti in neustreznega vzdrževanja ni zadržala avtobusa, potem ko je ta trčil vanjo.
V zvezi z nesrečo še vedno potekajo preiskave tudi pri direktorju podjetja La Linea, ki je imelo avtobus v lasti, in tremi zaposlenimi na beneški mestni upravi, je danes poročala italijanska tiskovna agencija Ansa.
Preiskovalci so sicer že oktobra lani predstavili domnevo, da je bila nesreča avtobusa v kraju Mestre pri Benetkah, v kateri je bilo poleg 22 smrtnih žrtev tudi 15 poškodovanih, posledica tehnične napake. Ker niso zaznali sledov zaviranja, so domnevali, da je voznik trčil v ograjo, da bi ustavil vozilo, a je avtobus padel z nadvoza in zagorel.
Avtobus na električni pogon je 3. oktobra lani na poti iz središča Benetk v kamp v bližnjem okrožju Marghera prebil ograjo in zapeljal z nadvoza. Padel je več kot 10 metrov globoko v bližino spodaj ležečih železniških tirov in ob tem zagorel.
Slaba dva tedna po tem se je zgodila podobna nesreča električnega avtobusa istega podjetja, v kateri je bilo poškodovanih več kot 10 ljudi, ki pa so kmalu zapustili bolnišnico. Po navedbah italijanskih medijev naj bi v tem primeru voznik avtobusa izgubil nadzor nad vozilom zaradi zdravstvenih težav.
KOMENTARJI (4)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.