Tujina

ZDA bodo v Ukrajino prodale za 322 milijonov dolarjev orožja

Washington, 24. 07. 2025 06.23 1 min branja 0

Ukrajinske sile v Donecku

State Department je v sredo obvestil ameriški kongres, da je odobril prodajo orožja Ukrajini v skupni vrednosti 322 milijonov dolarjev. Prodaja zajema 150 milijonov dolarjev za dobavo, vzdrževanje, popravilo in prenovo ameriških oklepnih vozil ter 172 milijonov dolarjev za sisteme zemlja-zrak.

Ukrajinske sile v Donecku
Ukrajinske sile v Donecku
FOTO: AP

Napoved prodaje sledi odločitvi Pentagona, ki je v začetku meseca začasno ustavil določene pošiljke orožja v Ukrajino z izgovorom, da so se zaloge tega orožja v ZDA preveč zmanjšale.

Predsednik Donald Trump je prodajo kasneje ponovno sprostil, potem ko se je z evropskimi zaveznicami v Natu dogovoril, da bodo te za Ukrajino kupovale ameriško orožje. V času vlade predsednika Joeja Bidna so ZDA Ukrajini orožje pošiljale kot pomoč, Trump pa ga bo prodajal.

Najnovejša prodaja orožja Ukrajini sledi drugi, ki je bila napovedana v začetku maja in je vredna 310,5 milijona dolarjev za usposabljanje in vzdrževanje lovskih letal F-16.

  • Parkside garden 1
  • Parkside garden 2
  • Parkside garden 3
  • Parkside garden 4
  • Parkside garden 5
  • Parkside garden 6
  • Parkside garden 7
  • Parkside garden 8
  • Parkside garden 9
  • Parkside garden 10
  • Parkside garden 11
  • Parkside garden 12
  • Parkside garden 13
  • Parkside garden 14
  • Parkside garden 15
ISSN 15813711 © 2025
24ur.com, Vse pravice pridržane
Verzija: 1897