
V središče programa PS postavlja gospodarstvo, napovedane ukrepe pa je Janković razdelil na tri dele. Prvi del vsebuje velike infrastrukturne projekte, kot so drugi tir železnic, tretja razvojna os in razvojna os 3a, drugi del pa reševanje podjetij na robu preživetja, med njimi je denimo Cimos.
PS napoveduje tudi ustanavljanje lesnopredelovalnih podjetij na Kočevskem in ponovno aktivacijo podjetij, ki so "po nepotrebnem v stečaju", med njimi Primorje, Cestno podjetje Maribor in Muro.
Na kandidatni listi, ki jo je PS vložila v vseh volilnih enotah, je vseh 14 poslancev, ki so po aprilskem volilnem kongresu stranke ostali oz. se vrnili v PS. Med bolj znanimi obrazi so še Aleš Gulič, Britta Bilač in Dušan Rebolj. Na listi kandidira tudi 12 članov LDS ter po nekaj članov iz Demokratske stranke Slovenije in Zveze za Dolenjsko, pa tudi nekaj takih, ki niso člani nobene od omenjenih strank.
Janković je sicer edini od predsednikov parlamentarnih strank, ki se ne podaja v bitko za poslanski stolček.

Bratuškova se bo povezovala projektno in programsko
Zavezništvo Alenke Bratušek (ZaAB) se na politični ravni ne bo povezovalo kar počez, ampak projektno in programsko, na konkretnih projektih, s konkretnimi zavezniki. Od vseh zavezništev pa je najpomembnejše zavezništvo z državljankami in državljani, je na današnji predvolilni konvenciji poudarila predsednica ZaAB Alenka Bratušek.
ZaAB se na volitve po besedah Bratuškove podaja zato, ker so v dobrem letu vodenja vlade toliko stabilizirali Slovenijo, "da je noben demokratičen proces ne more ogroziti". Država si tako lahko vzame čas za izbor voditeljev za prihodnost, je Bratuškova pojasnila na konvenciji v Kranju, kjer je stranka predstavila tudi kandidate na letošnjih državnozborskih volitvah.
V teh dneh stranka plete zavezništva z ljudmi po mnogih slovenskih krajih, to pa zato, ker "vemo, kako je mogoče voditi Slovenijo, ker se nočemo odpovedati našim vrednotam solidarnosti, sočutja in svobodomiselnosti". Vse to je po njenih besedah mogoče le z uspešnim tržnim gospodarstvom. "V Sloveniji je mogoče dobro živeti od poštenega dela," je poudarila Bratuškova.
Ponovila je, da v ZaAB ne dajo javnega zdravstva in šolstva, pač pa ju želijo prenoviti. "Ne damo niti enega delovnega mesta, ampak hočemo odpirati nova," je poudarila. Njihov cilj je pametna, razvojno naravnana Slovenija. Zato bo ZaAB k pogovorom po volitvah po besedah Bratuškove prispevala "mnoge izvirne ideje, a tudi osnovno realnost".
Med konkretnejšimi nalogami v prihodnjem mandatu pa je Bratuškova naštela prizadevanje za nova delovna mesta, ki bi jih zagotovili z jamstveno shemo za mlade, razbremenitvijo stroškov dela, vlaganji v raziskave in socialnim podjetništvom. Gospodarski razvoj bi dosegli z razdolževanjem podjetij, spodbudami izvoznikom, saniranimi bankami in tudi z infrastrukturnimi investicijami. Prav tako se bodo v ZaAB zavzemali za učinkovito zdravstveno reformo in za odvzem nezakonito pridobljenega premoženja.
KOMENTARJI (17)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.