Če je verjeti ocenam SESAR – evropskemu partnerstvu, ki je zadolženo za prenovo evropskega zračnega prostora in upravljanje zračnega prometa – bi lahko do leta 2050 po evropskem nebu letelo skoraj 7,5 milijona osebnih in komercialnih dronov. Da bi se pripravili na to novo realnost, raziskovalci v Španiji preizkušajo nov sistem, ki bo, upajmo, preprečil, da bi ti droni trčili drug v drugega.
Projekt Bubble je združil raziskovalce iz akademskega sveta, industrije in evropskih institucij, da bi razvili tako imenovani sistem ločenega upravljanja brezpilotnih letal. Israel Quintanilla, profesor na Politehnični univerzi v Valenciji in vodja komunikacij pri projektu Bubble, je pojasnil: "Kar počne Bubbles je, da na podlagi algoritmov, ki izračunavajo tveganje trka v realnem času, ustvarja varnostne mehurčke okoli vsakega drona. Če obstaja tveganje trka, je platforma upravljavcu ob upoštevanju njegovega položaja sposobna celo predlagati manevre izogibanja."
KOMENTARJI (20)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.