Podjetje Zhejiang Geely Holding Group kitajskega milijarderja Lija Šufuja bo investiralo v razvijalca letečih avtomobilov Volocopter Gmbh, saj se kitajski gigant širi na nova področja tehnologije, ki bi lahko na koncu izpodrinile tradicionalne avtomobile, poroča Bloomberg. Podjetje Geely, ki ima v lasti Volvo Cars in delež v podjetju Daimler, je vodilo krog naložb, v katerih je zbralo 50 milijonov evrov za pomoč VoloCityju, da bi v naslednjih treh letih dali na trg leteče taksije. Geely in Bruchsal, nemško podjetje Volocopter, sta se dogovorila, da bosta ustanovila skupno podjetje, ki bo načrtno pripeljalo avtomobile na Kitajsko. Volocopter se tudi pogovarja, da bo do konca leta zbral več sredstev.
Naložba Geelyja prihaja v času, ko Kitajska poskuša zmanjšati število vozil z motorjem z notranjim zgorevanjem in povečati število vozil na obnovljivo energijo, in išče načine, kako izboljšati zadušljiv zrak in zmanjšati odvisnost od tujih zalog nafte.
Li širi svoj imperij izven avtomobilskih vrst tudi na območja od satelitov z nizko orbito do mikročipov. Njegova skupina je leta 2017 napovedala, da bo kupila ameriško družbo Terrafugia Inc., ki se trudi, da bi leteče avtomobile na trg pripeljala leta 2019. Geely je novembra tudi podpisal sporazum z državno kitajsko vesoljsko znanstveno in industrijsko agencijo za izgradnjo 'nadzvočnih vlakov' z uporabo domače tehnologije.
Različice letečih avtomobilov sicer razvijajo tudi v ZDA in na Japonskem. Med podjetji, ki poskušajo na trg pripeljati leteča vozila, so tudi Uber Technologies, Boeing, Airbus in Toyota Motor. Japonska vlada želi, da država postane vodilna v tehnologiji in pripravlja nacionalni načrt za svoj razvoj ter preučuje načine za določitev in posodabljanje predpisov. Prejšnji mesec je leteči avtomobil podjetja NEC za približno minuto poletel v zrak.
KOMENTARJI (10)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.